• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Amt93 - помощник
Здравейте,

Нов съм във форума, надявам се да пиша в правилната тема.

Въпросът може да ви се стори малко общ, но моля да препоръчате марка/модел пералня. Бюджетът ни е до около 700 лв, не търсим голяма машина, а по-скоро нещо компактно и практично, което ще работи без да създава особени главоболия.

Към момента разглеждаме различни марки, но като че ли клоним към Bosch. Имаме техен газов котел и сме доволни, та затова разглеждаме и пералните им, въпреки че това са два крайно различни уреда и не знам до колко впечатленията ни ще са релевантни :? Та затова ви пиша и тук - надявам се да ми препръчате модел/марка пералня на база вашия опит или да ме насочите кои са ключовите спецификации на уреда, които да ме ориентират за неговата здравина. :)

Старата ни пералня се чупи 3 пъти за 2 месеца и наистина ще се радвам, ако мога да избегна това "невероятно преживяване". :-D Пък аз не разбирам достатъчно, че да взема решение сам. Общо взето гледам да е икономична и да има достатъчно опции. :-D

Мерси!
plamen6703 - майстор
На ваше място и аз бих наклонил "везната" към пералня "Bosch", от доста време насам дават 5 години гаранция на пералните, цената е прилична, получавате това, за което плащате. Остава само да се решите и да реализирате намерението си! Направете покупката през интернет, ако не ви допадне като избор, може в определения срок да я върнете обратно на продавача :wink: !
Успех в покупката! :partyman:
KingLin - майстор
100 човека да питаш, 100 мнения ще чуеш на такъв въпрос. Това, което мога да кажа ,е да се насочиш към известна доказана марка с голяма гаранция, а другото остави на жена си да избере според какви програми иска да има (не че много се различават всички перални). Аз от 12 години съм със Самсунг, който е изпрал две деца (брой ги 2 пранета в бебешките периоди и едно пране дневно в останалото време). Преди това, не помня колко години, бяхме с Candy. Техник не сме викали никога. Ако имате дете или планирате такова, много е важно да има детско заключване на тая пералня, така че да не може да я включи изобщо, а не само да пази от деца когато работи. А после ако редовно си почистваш филтъра и от време на време правиш профилактично пране мисля, че ще те изкара дълго време.
moimoimoi - майстор
Преди нова година се наложи спешна покупка на нова пералня,бях се спрял на канди при разглеждането на сайта на технополис.като отидох в магазина и понеже се познавам с продавачите,те ме отказаха от канди-то,и ми предложиха ако не се лъжа електролукс и лг
спрях се на LG със DIRECT DRIVE мотор 8кг/1400 оборота.за сега няма оплаквания, не е шумна.цената беше около 660лева.бош мисля че бяха по скъпи
krasi92 - майстор
Няма вече такива които да карат по 100 години без ремонт и за това една 5 годишна гаранция е за предпочитане и говори за малко по добра подборка на чаркалаците
nikolov333 - майстор
Сигурно сте, чели предишните мнения в темата, но пак ще кажа, че ние сме с Beko в трите апартамента.. у нас и майка ми и сестра ми и 5 години нямаме проблем.. Изключително тихи са, с инверторни ел.двигатели, по около 600 лв., но не помня как бяха с гаранцията.. На новите пише 10г.гаранция на ел.мотора и мисля че се доплащаше около 50лв.за 5 години гаранция, но не помня понеже беше отдавна.. Досега не съм чул лоша дума за марката, където и да чета.. :partyman:
svg - специалист
Колега, в края на 2006та закупих Едеса. В края на миналата година, около Коледа, смених маншона на веатичйата и толкояа. а 12 години един единствен ремонт. Ако сега трябваше да купувам бяла техника, без колебание бих избрал Едеса.
VLADO66 - майстор
Уредите на тази марка се произвеждат за немския пазар по техни стандарти https://technika.bg/product/21871/peral ... 1041b.html
Бош или АЕГ!Която и от двете марки да избереш,няма да сгрешиш.Препоръчвам ти енергиен клас А+++.
burkov - специалист
Аз от лятото съм с АЕГ и съм доста доволен.
Нямам голяма база за сравнение, защото преди това карах 15 години с един Аристон.
Жена ми е много впечатлена как изпира. Има предоволно програми. Моята е със сушилня и е малко по-скъпа.
Иначе 5 години гаранция и 10 години на двигателя.
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за избор на пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: