Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
plamen6703 - майстор
Не подценявай хората, които ти отговарят, след снимките на таблото става все по-ясно, че ако има проблем е в твоя "телевизор", и ти сам си го написал
Аз не разбирам въобще от тоци

По принцип можеш да разбереш /може и да не разбереш/ дали проблема е в предпазител, като размениш токовите кръгове закачени на него със съседен предпазител и да видиш дали ще сработи предпазителят :wink:
С твоите "знания" за "тоците", по-добре затваряй капака на таблото и не пипай където не ти е работата! :partyman:
Билян - специалист
В техническите данни на този прекъсвач пише че е за dc напржение може би там е проблема
valentino76bs - майстор
пет яну 25, 2019 9:33 pmnikolov333 написа:
Сега преди да изтрият темата, да ти кажа защо така не пада тоя предпазител.. Отговора е защото е трифазен! Тоест на него можеш да имаш кръгове с обща консумация 3*10А.. и това че ти си мислиш, че товара от 4kW не го изключва, не значи, че целия товар минава през 10А токограничител, а вероятно през 2 или 3х10А, тоест повече от 30А..
А ти си мислиш, че не пада, защото ..? Кажи ти.. :partyman:
Абе на моя компютър най десния от първата снимка е монофазен 2п ...да не би да е малък монитора ми :)
moimoimoi - майстор
той може и да става за DC ама ,3-4 полюсен на който пише и къде е N мисля че ще става и за променливо напрежение , както и да е
за тоя предпазител за който питаш има отгоре му два бели и два черни кабела, предполагам може да се добави нов допълнителен предпазител и да се разделят двата кръга, предполагам единия е за лампите,другия ще е за контактите ти.

а че предпазителя не изключва при претоварване веднага не бива да те изненадва, все пак му трябва време 1-2 минути докато му загрее термозащитата,а ако и по хладно в помещението ще е нужно и малко повече време.

Прикачен файл

5.jpg
hidrazin - майстор
пет яну 25, 2019 11:59 amgeromero написа:
... което предполага, че минималното напрежение, за да сработи прекъсвача е 5 пъти от номиналния ток. Аз не разбирам въобще от тоци ...
Кучето е заровено някъде тук. Ти даже не правиш разлика между ток и напрежение.
Извод - нито знаеш какво искаш, нито може да попиташ като хората.
Решение - извикай си някой да погледне на място.
И си му плати, естествено ...
пет яну 25, 2019 8:24 pmnikolov333 написа:
Ел.мера е MADE IN FINLAND..
По-скоро е Туркистан или новата държава Кюрдистан.
Във FINLAND такова "нещо" няма как да съществува или са я закъсали здраво.
пет яну 25, 2019 9:33 pmnikolov333 написа:
Сега преди да изтрият темата, да ти кажа защо така не пада тоя предпазител.. Отговора е защото е трифазен!
Мммм... да. Така се получава когато се образоваш от Интернет.
Така де, сам го каза но "идеята" не е добра....
пет яну 25, 2019 10:11 pmБилян написа:
В техническите данни на този прекъсвач пише че е за dc напржение може би там е проблема
Ти па от къде се взе и какво общо имаш с електротехниката??? Я отивай да четеш...
PLSM-C10/3N
:partyman:
nikolov333 - майстор
Първа точка е да се убедим, че тия 4+kW, са захранени от тоя двуполюсен и после да нареждаме крачетата.. :-D
Прикачен файл:
Screenshot_2019-01-25-23-11-11-222_cn.wps.moffice_eng.png
geromero - напреднал
пет яну 25, 2019 10:27 pmmoimoimoi написа:
той може и да става за DC ама ,3-4 полюсен на който пише и къде е N мисля че ще става и за променливо напрежение , както и да е
за тоя предпазител за който питаш има отгоре му два бели и два черни кабела, предполагам може да се добави нов допълнителен предпазител и да се разделят двата кръга, предполагам единия е за лампите,другия ще е за контактите ти.

а че предпазителя не изключва при претоварване веднага не бива да те изненадва, все пак му трябва време 1-2 минути докато му загрее термозащитата,а ако и по хладно в помещението ще е нужно и малко повече време.
Благодаря ти Мой мой! Точно затова говоря! Не е нужно, когато някой не разбира от нещо, да му правиш сметка, за какво прави разлика и за какво не. Затова пита, не е ли така? При това пита теоритични неща, на които нито "капакът" е важен, нито дали е произведен във Финландния електромерът.
Последна промяна от geromero на съб яну 26, 2019 12:53 am, променено общо 1 път.
valentino76bs - майстор
Сега ай остави всичко и направи един клип като натовариш кръга с 3,4 кв и да видим след колко време ще изкл. А ще изключи без съмнение! За спорта .
Между другото все се каня да ги тествам всички(е квото намеря) марки за колко време изключват при един и същ ток ...
Gadnyara - специалист
Правилно сте питали в началото за десния двуполюсен АП и товара му....
Наистина, ако при продължително претоварване над номиналния ток не изключва, повикайте специалист да го смени.

За да определите дали го претоварвате, вземете си един измервателен уред за контакта. Мисля, че показват и ток.
Включете 15А непроменящ се товар и засечете 5 минути. Ако не изключи за това време, сменете го.

Извинявам се, че недогледах въпроса и тръгнах да разсъждавам за четириполюсния.
nikolov333 - майстор
Тия PLS-6,С10 1N,1.5P за мен са кръщавани за ламби и вероятно са точно такива, а ако някой е захранил "всички контакти и лампи от там, освен кухнята и мокрото помещение", то това ще е "чудото на интернет" :) и требе да се преработи, още повече, че има две свободни 10-ки на трифазния до тях. :idea: Иначе предпазителя е с токограничител клас 3 и при продължително натоварване с 3400W активен товар, според EN 60898, трябва да изключи до 1 час. Отделно ми се види, че има и ДТЗ 3Р 40А/30мА на всички кръгове, а контактите трябва да са на някой трифазен.. Тоест, най-вероятно проблема ще е, че няма проблем, а пък ний си го търсиме. :-D :lol: :lol:
пет яну 25, 2019 10:50 pmhidrazin написа:
пет яну 25, 2019 8:24 pmnikolov333 написа:
Ел.мера е MADE IN FINLAND..
По-скоро е Туркистан или новата държава Кюрдистан.
Във FINLAND такова "нещо" няма как да съществува или са я закъсали здраво.
пет яну 25, 2019 9:33 pmnikolov333 написа:
..
Мммм... да. Така се получава когато се образоваш от Интернет. Така де,.
NESA е Датска транспортна и електро-разпределителна държавна компания с над 500000 абоната през 2003г.в която са имали дялове две общини с общо 79% капитал, изкупени от държавната компания за нефт и газ DONG, която до тогава е имала 13% акции в нея, с идеята да ренационализират пазара на електричество и да спрат експанзията на външните оператори, като E.ON... :-D :partyman:
https://www.breakingviews.com/considere ... lity-nesa/
https://commons.m.wikimedia.org/wiki/Ca ... _(company)

Тема "Миниатуре автоматичен прекъсвач 10А въпрос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: