Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Изключването от щепсела на работещ радиатор ми се струва малко вероятно, ако му работят копчетата за включване.. Не добре затегнатите връзки в контакта са много по-вероятни, но не отговарят, на условието, в контакта всичко да е наред и за това залагам на разклонителите.. :cool:
Последна промяна от nikolov333 на вт фев 05, 2019 12:55 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
вт фев 05, 2019 12:50 pmnikolov333 написа:
Изключването от щепсела на работещ радиатор ми се струва малко вероятно, ако му работят копчетата за включване.
Хора всякакви. Има и такива, дето не дърпат щепсела а кабела. :lol: :lol:
gecata1059 - специалист
Здравейте.В кухнята положението е по-тегаво. Готварската печка е на 15 години и от толкова е със щепсел.Сложихме щепсел защото тогава се роди детето с цел безопасност, да може да изключва като не се ползва.И така остана.Щепсела е включен в разклонител от 4 кв. мостови кабел.Същия е свързан на твърда връзка в разклонителна кутия за печката.Но там е добавен разклонител за пералня 2.5 кв./предполагам/ и още един мостови 2.5 кв. стигащ до контакт в плота и след контакта завършва с разклонител в които е включен пароуловител.
Понеже на тъщата и било замирисало на кабел, днес правих преглед на ситуацията.По щепсела и разклонителя няма видими следи от нагар.
Прикачен файл:
IMG_20190205_113356.jpg
Прикачен файл:
IMG_20190205_115456.jpg
IMG_20190205_115456.jpg (84.47 KиБ) Видяна 1225 пъти
После отворих и кутията зад печката.Там се вгледах в кабела на разклонителя за печката.Вижда ми се като стопено, но само едното жило.Прилича ми и на боя от латекс от стените.
Прикачен файл:
IMG_20190205_115323.jpg
IMG_20190205_115323.jpg (113.09 KиБ) Видяна 1225 пъти
Ако реша да свържа печката и другите разклонители на твърда връзка с клеми Wago-221 , синия и жълто зеления кабел от печката трябва да се свържат заедно с нулата от кутията?
Снимал съм и свързването на кабела в печката.Това е заводско.Беше си с кабел когато я купихме.
За новото свързване най вероятно ще търся електротехник.

Прикачен файл

IMG_20190205_114252.jpg

Прикачен файл

IMG_20190205_114300.jpg
gecata1059 - специалист
Допълнение -снимките на кабела на печката.
Прикачен файл:
IMG_20190205_113022.jpg
Прикачен файл:
IMG_20190205_112938.jpg
valentino76bs - майстор
вт фев 05, 2019 3:52 amnikolov333 написа:
Предпазителите 25А са за консуматори на твърда връзка или на "силов"контакт :!: Кръговите схеми са компромис и в Англия се ползват с предпазител във всеки излаз :idea:, а "магистралите"с разклонителните кутии за контакти са си "икономия".. Изключение е директното захранване на контактите от таблото с 3*2.5мм2 и защитата с 16А предпазител, но рядко ги ползват, "щот мноо падат". :-D
Николов ,не знам какво е компромис и какво не е ...аз имам преки наблюдения.Пръстеновидната схема е работила и ще работи доста още дълго и безотказно стига да се профилактира от време на време .Проблема идва точно от това ,че в контакта не се използват пружинни клеми и тва "взима дава" се разхлабва(след 40 години) и стават бели(обикновенно почва да мирише на бакелит и така). А за пръстеновидната схема точно 25 А си е тамън!Ако сложиш 16А цялата работа е безмислена.А пък в интернетото какво пише....локуми много от теоретици който са сложили два контата през живота си.
И да когато сменям старите табла на панелките които са с тази система ги разделям на два кръга по равен брой контакти или според някой особености и тогава им слагам 16 ,понякога и 20 А .
Между другото в нас още съм с керамичните :)....е доволно жив съм и системата е ток ,грижи няма!
Скоро ще ги сменям обаче ноооо поради други причини :)...нооооо пръстена ще го запазя !
nikolov333 - майстор
:-D Решението ти си е изцяло твое.. аз съм си турил кръгово захранване у нас, ама на разпределителните табла, щото съм с трифазно захранване и 5*10мм2 между таблата и до тях, а за контактите ползвам само "скъпата" схема "звезда".. :-D
вт фев 05, 2019 1:27 pmgecata1059 написа:
Прикачен файл:
IMG_20190205_114252.jpg

Проблема сигурно е от двете черни жила във кутията.. Какво по-точно е свързано с тях?
gecata1059 - специалист
вт фев 05, 2019 8:29 pmnikolov333 написа:
:-D Решението ти си е изцяло твое.. аз съм си турил кръгово захранване у нас, ама на разпределителните табла, щото съм с трифазно захранване и 5*10мм2 между таблата и до тях, а за контактите ползвам само "скъпата" схема "звезда".. :-D
вт фев 05, 2019 1:27 pmgecata1059 написа:
IMG_20190205_114252.jpg

Проблема сигурно е от двете черни жила във кутията.. Какво по-точно е свързано с тях?
Разклонител в който е включена пералня и тв с приемник.
iliya_i - майстор
А тъщата помни ли какво точно от всичкото е било включено - печка, перална? Проблема според мен се корени в това, че този кабел за пералнята е многожичен за разлика от мостоваците и е свързан с тях на някаква магия.
gecata1059 - специалист
Била е включена печката. По принцип свързването верно е малко на магия. Всички кабели са усукани заедно и след това стегнати във устерклемата за 6 кв. Но така е от поне 7 години.
iliya_i - майстор
В тая кутия не личи да е размирисало. Не се личи да има нагорял кабел. Но не се знае какво е положението в печката - ключове, кабели и т.н. Но тая кутия си е за преправяне.
Явно си любител на разклонителите :)

Тема "Сечение на проводник за разконител ,според товар и защита." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: