Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Предпазителя не пази уреда или кабела му, а основно контакта и ксбела до него да не се запали от накичени консуматори на разклонители на един токов кръг.. Пазенето на уреда става с други технологии и защити, които са си вградени в уреда, а кабела и щепсела му са изчислени за консумацията, която има.. Късите разстояния не са проблем за разклонител със сечения от 0.75 до 1.5мм2 в зависимост от консумацията, разбира се. Проблема е в контактите между щифтовете на щепсела и пластините в контакта, понеже не носят големи товари.. Та не се вкарвай във филми за 600W товар, ами прочети отново горното ми мнение и ако можеш го осмисли.. :-D Идеята е да не захранваш всички консуматори в стаята през 2-3 снабдени удължителя, щото в един момент, контакта може да не издържи . :idea:
iliya_i - майстор
вт яну 29, 2019 7:29 pmnikolov333 написа:
Идеята е да не захранваш всички консуматори в стаята през 2-3 удължителя, щото в един момент, контакта може да не издържи . :idea:
Николов, в голяма грешка си. Целта на задачата е, да не се помръдне гардероба, щото това не е работа, а си е живо бачкане! :-D
gecata1059 написа:
Задачата не е как да преместя гардероба или да спестя два метра кабел :-D .
gecata1059 - специалист
вт яну 29, 2019 7:29 pmnikolov333 написа:
Предпазителя не пази уреда или кабела му, а основно контакта и ксбела до него да не се запали от накичени консуматори на разклонители на един токов кръг.. Пазенето на уреда става с други технологии и защити, които са си вградени в уреда, а кабела и щепсела му са изчислени за консумацията, която има.. Късите разстояния не са проблем за разклонител със сечения от 0.75 до 1.5мм2 в зависимост от консумацията, разбира се. Проблема е в контактите между щифтовете на щепсела и пластините в контакта, понеже не носят големи товари.. Та не се вкарвай във филми за 600W товар, ами прочети отново горното ми мнение и ако можеш го осмисли.. :-D Идеята е да не захранваш всички консуматори в стаята през 2-3 снабдени удължителя, щото в един момент, контакта може да не издържи . :idea:
Осмислям мнението и задавам въпрос.Ще ползвам другия свободен контакт зад спалнята с един ъглов щепсел.Дължината на кабела ще е 6 метра.Ако изхождам от предпазителя преди контакта ,сечението трябва да е 2.5 кв. На щепсела на уреда пише 16А , толкова е и на контакта.Значи 1.5 кв. ще е достатъчен.Консуматорите ще са сушилнята и телевизор с приемник.Въпроса е с какво сечение е правилно да се направи удължителя? Извинявам се ,ако звуча тъпо и досадно. :?
krasi92 - майстор
Стандартен и масов удължител е с кабел квадрат и половина и покрива 16 ампера на контакт и щепсел шуко.Какъв пад на напрежение търсиш за 10 метра кабел не знам.И сегашният ти кабел става а при късо в уреда и 50 ампера автомат ще изключи.
iliya_i - майстор
Аз не бих казал, че е много подходящ. Като ще се ползва само един единствен контакт, по-добре направо да се сменя бушона с 16 Ампера и ще приключат всички терзания. Хем контакта (единствения) защитен, хем кабела защитен. Ами ако жената включи сушилнята, ютията и сешоара едновременно :?
nikolov333 - майстор
Е нали за това предлагаме да се пуснат в действие и останалите, макар че кабела до таблото за този токов кръг, вероятно е 2.5мм2 и е само един, а може да захранва и контактите в някоя от съседните стаи.. :-D
gecata1059 - специалист
Около 90% от контактите са свързани в кръг последователно. Защитени са с два предпазители 25 АП. В момента е включен само един. За да изключи захранването, трябва да са изключени и двата.
nikolov333 - майстор
Именно.. за това не е проста работа, "да стане като по книгите". Въпроса е да не създаваш допълнителни рискове с гирлянди от разклонители.. :idea:
iliya_i - майстор
2.5 кв. СВТ издържа на 25 А.

Тема "Сечение на проводник за разконител ,според товар и защита." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: