Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jekasus - майстор
hidrazin написа:
Повече от 10 години ги правя автоматични - гасиш ламБите в банята и вентилатора тръгва и после спира сам.
Линк към датчик/реле? И аз харесвам мързел - стил.
hidrazin - майстор
Абе ще ти пратя, но не става за вече изградени инсталации.
Иска още една жица до ключа за ламБата...
:partyman:
lov - майстор
Става и без никаква жица. С чакащ мултивибратор и едно тригерче с оптичен вход да го управлява. Правил съм го преди много години и дано се сетиш за някое готово чипче.
valentino76bs - майстор
чет фев 14, 2019 10:58 amnikolov333 написа:
чет фев 14, 2019 5:59 amnikolov333 написа:
+1..и не видях къде точно е посочено решението, а ми е интересно, реално как точно се управлява осветлението от различните ключове в "неопределена" последователност, но понеже си ни сърдит и явно няма да ни "осветиш", да те светна, че ключовете са измислени за включване и изключване на осветителен кръг и не са предвидени да управляват няколко кръга, самостоятелно и комбинирано, така че докато не покажеш схема и клип, как "работи решението" приемам, че говориш празни приказки..
Добре бе "връх".. :mrgreen: драсни една схема, как работи при тебе, това в червеното с "необикновените" ключове и те признавам, но до тогава за мен си пълен с въздух под налягане... :lol: :lol: :-D
viewtopic.php?f=58&t=61593&start=10#p964833 .. ей тоя пост и за тебе важи.. :idea:
Баце той тоа и той луд кат тебе ....трябва да направите екип :) хаха .Ти си същата шайка(маняк) ,фенове сте и двама на филма "300"(ама лошо нема да не се сърдите ся).Ама седем ключа за баня да се смея ли да плача ли сигурно в хола са 20 :)...ама неиси все различни партизани има на света.
zz_stefanov - майстор
чет фев 14, 2019 9:37 amWhiskey написа:
Видя се, че сте пълни дупки. Явно е време да се запознаете, че производителите вече са измислили и нещо различно от това, с което сте свикнали. Както се вижда, има двоен сериен ключ в един бутон. Което все пак значи, че този бутон е предвиден да управлява няколко кръга, господа специалисти.

Решението съм го посочил по-напред в темата https://picclick.it/Interruttore-Bipola ... 13690.html, очевидно дори не сте си направили труда да отворите, но за сметка на това побързахте да ми кажете, че няма да ми свърши работа. Хората отдавна са измислили най-различни дребни благинки и подигравки от сорта на "ключа за парното на колата" само са доказателство, колко сте нелепи, пък и очевидно достъпната информация в Интернет дава възможност на хората са се оправят и сами, което видно от конкретния случай ви прави и излишни. От пост втори в тази тема разбрах, че това което искам или няма как да стане или не може да стане без да обърна наново половината ел. инсталация. Най-прозорливите от вас пък решиха, че не ми трябва такова нещо и тръгнаха да ме разубеждават. Не забравяйте, че потребителите случайно може да са интелигентни хора, които в 21 век работят с компютри и други сложни технологии и в този смисъл е достатъчно логично, когато натиснеш един бутон за да включиш нещо, да натиснеш същия, за да го изключиш. Ако за някой от вас е проблем да запомни за какво са разположени седем ключа в собствената му баня и има нужда от схеми и разяснения, залепени наоколо - искрено ви съжалявам. Типичните български "майстори"...
Сори, но това си е дивотия. На излизане трябва да угасиш лампите точно от ключа с който си ги запалил. Ако има още някой от единичните включен, пак ще опреш до едновременно гасене на два-три ключа. Което пък можеш да го правиш при паленето с два единични. И аз ще ти кажа, че това внася излишна суматоха.
Като ти е кеф, прави го.
nikolov333 - майстор
Абе и аз съм от тия, ама "по-неволя"и смея да твърдя, че сам съм си го измислил.. :) При мене работи, но с двупосочен мастер ПУШ бутон през дистанционното за радио управляеми ключове, понеже то има ALL-ON и ALL-OFF бутони за четири ключа на канал.. Разбира се има и много други варианти, но са по-сложни и скъпи. За това твърдя, че ми е ясно, какво може и какво не с необикновените ключове.. :-D :lol: :lol: :partyman:
А ей го моето направи си сам решение.. Извел съм си бутоните на дистанционното и ключовете на пуш бутоните на стените и с двойния ПУШ подавам сигнал за включване или изключване на един, няколко в група или всички приемници, в завимост от това как съм ги обучил, а те пък ми захранват лед лентите и ламбите.. Пак ще уточня, че в хола ми са 4-ри осветителни зони по три кръга т.е.общо 12, с обща консумация към 1kW и не искам винаги да светят всичките..

Прикачен файл

IMG_20170930_212410.jpg

Прикачен файл

IMG_20171013_014401.jpg
Последно избутана от nikolov333 на ср яну 15, 2020 3:25 pm.

Тема "Свързване на ключове за осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: