Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jekasus - майстор
ср фев 13, 2019 8:46 pmhidrazin написа:
Щото тва не им е рамката.
:partyman:
Рамката може и да е тяхна, но модулите са напрегнати от кабели/особенно, ако е мостов/ и затова са Икарус - кое горе, кое долу...
nikolov333 - майстор
Вероятно д-ефекта е комбинация от кофти монтаж на конзолата и броя на кабелите.. При мен икарусите са си в една равнина, но са "ретро"в сравнение с батинко-тата.. :-D
Прикачен файл:
IMG_20190213_214231.jpg
Последна промяна от nikolov333 на ср фев 13, 2019 9:45 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Възможно и сигурно са напрегнати. Колко, няма как да знам.
Това не им е рамката а само основата за рамката.
После декоративната ще ги поизравни.
Икарус - вероятно заради броя и вида на ключовете дето наподобяват автомобилни. Даже си има за вентилатора на парното... :-D

Изображение

:partyman:
Whiskey - специалист
Тъй като темата за мен е изчерпана, ще ви споделя нещо, което забелязвам. Тук е пълно с хора със стотици постове, които са се писали майстори и които за елементарно решение ми предлагахте от сложни по-сложни за изпълнение варианти. В крайна сметка дори когато сам посочих решението си, някой ми казаха, че няма да ми свърши работата. И след като в крайна сметка въпросът е решен, сега взехте да търсите под вола теле, как рамката не била тази, защо било криво, ама как били кабелите и т.н. Ами не са нащракани до край в носещата рамка, защото ако го направя, после нямат вадене. И вероятно съм имал нещо предвид, за да постъпя по този начин. Тази надменност... и осмиване на някой, който смятате за под нивото си е доста показателно за собствената ви интелигентност. Желая здраве!
hidrazin - майстор
Щом ти харесва - няма лошо.
Поне ще си сигурен че никой друг на тоя свят няма лампи изпълнени с такава схема.
Не виждам какъв би бил проблема да си цъкнеш едновременно двата ключа на лампите.
Сега ако ти е пусната първата лампа, с тоя допълнителен ключ само може да да спираш и пускаш втората но не и да изключиш първата.
Също така ако допълнителният е включен, останалите два са без значение - нищо не правят.
Се си мисля че просто си се чудил с какво да запълниш още една дупка... :?
:partyman:
nikolov333 - майстор
+1..и не видях къде точно е посочено решението, а ми е интересно, реално как точно се управлява осветлението от различните ключове в "неопределена" последователност, но понеже си ни сърдит и явно няма да ни "осветиш", да те светна, че ключовете са измислени за включване и изключване на осветителен кръг и не са предвидени да управляват няколко кръга, самостоятелно и комбинирано, така че докато не покажеш схема и клип, как "работи решението" приемам, че говориш празни приказки..
П.С.И понеже в темата ти писаха хора, които аз уважавам и знам, че няма да реагират на отношението ти към знанията им, от името на всички ти пожелавам, много бъдещи успехи и гениални открития в електро-техническите осветителни схеми.. :idea:
Whiskey - специалист
Видя се, че сте пълни дупки. Явно е време да се запознаете, че производителите вече са измислили и нещо различно от това, с което сте свикнали. Както се вижда, има двоен сериен ключ в един бутон. Което все пак значи, че този бутон е предвиден да управлява няколко кръга, господа специалисти.

Решението съм го посочил по-напред в темата https://picclick.it/Interruttore-Bipola ... 13690.html, очевидно дори не сте си направили труда да отворите, но за сметка на това побързахте да ми кажете, че няма да ми свърши работа. Хората отдавна са измислили най-различни дребни благинки и подигравки от сорта на "ключа за парното на колата" само са доказателство, колко сте нелепи, пък и очевидно достъпната информация в Интернет дава възможност на хората са се оправят и сами, което видно от конкретния случай ви прави и излишни. От пост втори в тази тема разбрах, че това което искам или няма как да стане или не може да стане без да обърна наново половината ел. инсталация. Най-прозорливите от вас пък решиха, че не ми трябва такова нещо и тръгнаха да ме разубеждават. Не забравяйте, че потребителите случайно може да са интелигентни хора, които в 21 век работят с компютри и други сложни технологии и в този смисъл е достатъчно логично, когато натиснеш един бутон за да включиш нещо, да натиснеш същия, за да го изключиш. Ако за някой от вас е проблем да запомни за какво са разположени седем ключа в собствената му баня и има нужда от схеми и разяснения, залепени наоколо - искрено ви съжалявам. Типичните български "майстори"...
nikolov333 - майстор
чет фев 14, 2019 5:59 amnikolov333 написа:
+1..и не видях къде точно е посочено решението, а ми е интересно, реално как точно се управлява осветлението от различните ключове в "неопределена" последователност, но понеже си ни сърдит и явно няма да ни "осветиш", да те светна, че ключовете са измислени за включване и изключване на осветителен кръг и не са предвидени да управляват няколко кръга, самостоятелно и комбинирано, така че докато не покажеш схема и клип, как "работи решението" приемам, че говориш празни приказки..
Добре бе "връх".. :mrgreen: драсни една схема, как работи при тебе, това в червеното с "необикновените" ключове и те признавам, но до тогава за мен си пълен с въздух под налягане... :lol: :lol: :-D
viewtopic.php?f=58&t=61593&start=10#p964833 .. ей тоя пост и за тебе важи.. :idea:
iliya_i - майстор
чет фев 14, 2019 10:58 amnikolov333 написа:
Добре бе "връх".. :mrgreen: драсни една схема, как работи при тебе, това в червеното с "необикновените" ключове и те признавам, но до тогава за мен си пълен с въздух под налягане... :lol: :lol: :-D
viewtopic.php?f=58&t=61593&start=10#p964833 .. ей тоя пост и за тебе важи.. :idea:
То как работи е ясно. Има един сериен ключ, с общ бутон (т.е два свързани ключа, дето се цъкат заедно) и паралелно на тях по един обикновен, за всеки кръг отделно. Та паленето се получи "ефектно", както беше по заданието. Но истинският "ефект" ще се разбере, когато се намесят жена и деца в цъкането на ключовете. Сега с един си светваш каквото си поискаш, ама за гасене трябва да се проверяват три ключа. Но явно Уискито е така опиянен от гениалната си идея, че не може още да осъзнае истината. Що и на това ще му дойде времето. :partyman:
hidrazin - майстор
чет фев 14, 2019 9:37 amWhiskey написа:
...Явно е време да се запознаете, че производителите вече са измислили и нещо различно от това, с което сте свикнали. Както се вижда, има двоен сериен ключ в един бутон...
... Ако за някой от вас е проблем да запомни за какво са разположени седем ключа в собствената му баня...
Това дето производителите са го измислили е ново само за теб. Двойни ключове винаги е имало и има даже в кварталния магазин.
Ей го същия като твоя - Unica - rocker switch - 2 poles 1-way

Изображение

Така че точно нищо не си нито открил, нито измислил а сътворил едно недоразумение.
Пък и да не забравяме че тоя производител BTicino от 30 години е в Legrand group. Разбирай тяхна собственост.
И не, няма никаква нужда от 7 ключа за една баня. Излишен е тоя прословут ключ.
Излишен е и ключа за вентилатора на "парното".
Повече от 10 години ги правя автоматични - гасиш ламБите в банята и вентилатора тръгва и после спира сам.
Този вариант за сега се оказа най- комфортен и удачен.
Нямаш ключ за вентилатор който да забравиш, не ти духа когато си вътре, не се включва когато сам реши (сега има с датчици за влажност).
Вероятно поне още един ключ е излишен... Все пак тоя дето ще ползва банята не е длъжен да учи и за оператор на технологични процеси.
...очевидно достъпната информация в Интернет дава възможност на хората са се оправят и сами...
По-скоро има дава възможност да се осе...рат сами. Трябва си основа а това е свързано с четене/учене.
Успех!
:partyman:

Тема "Свързване на ключове за осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: