Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
drastar - специалист
Здравейте колеги,

Имам изградена инсталация с 3 импулсни релета и три бутона за три кръга осветление.
Умният архитект днес реши, че би било добре да има още един бутон, като главен, който да включва и изключва цялото осветление, но и другите бутони да си раборят :?
Купих едно реле Zelio Logic, като си мислех, че ще стане лесно, но ........

Нужна ми е помощ за програмирането на релето Zelio,или други идеи как да реша тази задача.
hidrazin - майстор
Това ли?
http://www.schneider-electric.bg/docume ... tvo_bg.pdf
Приятно четене на книгата. :-D Ще помисля и за друго решение. Абе що се вкарвате в такива филми?
:partyman:
galin56 - специалист
Ако може, дай първо някаква схема на осветлението. После къде искаш да сложиш релето Zelio Logic и каква роля искаш да играе и тогава може би някой ще ти помогне.
drastar - специалист
hidrazin написа:
Това ли?
http://www.schneider-electric.bg/docume ... tvo_bg.pdf
Приятно четене на книгата. :-D Ще помисля и за друго решение. Абе що се вкарвате в такива филми?
:partyman:
Да, това е :? Архитектаааааа мамицата му, той ги мисли тез глюпости :-D
galin56 написа:
Ако може, дай първо някаква схема на осветлението. После къде искаш да сложиш релето Zelio Logic и каква роля искаш да играе и тогава може би някой ще ти помогне.
целта е да не се променя много самото табло, защото после трябва нова схема на таблото , а и това е сграда под наем и когато наемателът напуска е длъжен да върне всичко по старому.

Релето Zelio съм го монтирал, с него ще командвам импулсните релета, но не се справям с програмирането. Имам кабел за него и софтуер, не е нужно да се човъркам по екрана му.
galin56 - специалист
Добре де, само аз ли не мога да разбера за какво ти е? :? То ясно, че искаш да ги командваш, но какво искаш да представлява програмата. Какво точно искаш да прави релето?
MIRO_073 - майстор
И аз смятам, че се е натресъл с това Logo.Това Logo или това http://www.cablecommerce.bg/shop/bg/pro ... /fb5969f/1
са за програмиране на консуматори в някакъв цикъл.
drastar - специалист
Добре де, дайте идеи.
Дали съм се натресал с логото не е проблем, но помислете над задачата.

Когато светнеш с главният и трите кръга, да можеш да ги изгасваш и светваш по отделно и с другите 3 бутона. И обратно.
Малко объркващо, но такава е задачата :-D



И не ми бройте парите , те не са проблем(клиента изисква и плаща):-D давайте идеи :-D
:partyman: :partyman: :partyman:
MIRO_073 - майстор
drastar написа:
Добре де, дайте идеи.
Дали съм се натресал с логото не е проблем, но помислете над задачата.

Когато светнеш с главният и трите кръга, да можеш да ги изгасваш и светваш по отделно и с другите 3 бутона. И обратно.
Малко объркващо, но такава е задачата :-D



И не ми бройте парите , те не са проблем(клиента изисква и плаща):-D давайте идеи :-D
:partyman: :partyman: :partyman:
Не ти броим парите колега. Смятаме,че не е подходящото реле...засега

П.П. Дай да помислим какво ще стане, ако сложиш един лихт бутон допълнително на трите имп. релета
Последна промяна от MIRO_073 на ср яну 15, 2014 8:58 pm, променено общо 1 път.
galin56 - специалист
Еми че то за това ти трябва един ключ с три контакта и захранването на кръговете да минава през ключа, програмируемо реле невиждам как ще помогне.
На мен ми изглежда елементарно, ако съм разбрал правилно въпроса де.
todortv - майстор
Остави го програмирането, засега.

Така, какво трябва да се случва ако два кръга светят, а един не, и натиснем главния.
Или обратно или във всички комбинации. Ако изискването е с главния да знаем , точно дали гасим или палим,
с един бутон няма да стане, какъвто и контролер да ползваме. Принципно може с един бутон, но примерно
за палене натискаме нормално, за изгасяне задържаме пр. 4сек.
Сега Лого ли е или Зелио?

Тема "Проблем с осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: