Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
чет фев 21, 2019 12:49 pmfox_vt написа:
Тока съм го мерил с мултицета навремето и с амперклещите сега. Тези 80 А са за всички заедно 4 броя за 4 цилиндров двигател де. Съпротивлението е около 0,6 ома. :) В котела който съм виждал да ползва такава свещ за запалка се ползва тороидален траф. Но ако се ползва такава свещ е хубаво да се защити защото горивните процеси я унищожават.
Каква е колата да потърся свещ и да се уверя, че е така както пишеш?
Вече имам апмерклещи отчитащи пиковия ток та да пробвам.
Как да се защити свеща?
Може би така:
ср фев 20, 2019 5:59 pmstoy@n написа:
За идеята аз съм с такава запалка, като върху нагряващата се част има парче от метална тръбичка с подходящ диаметър...
И от какъв метал е тръбичката, предполагам не е стомана?
И защо се налага втора такава защита със тръбичка, като свеща има оригинално защита на съпротивителния проводник?
fox_vt - майстор
Беше сеат толедо сега на реното пак така. Даже на реното закачам клещите на плюса на акумулатора давам контакт и нищо ... :? Викам си бах мааму изгорели са всичките. Оказа се че франсетата са пуснали директен кабел за стартера и още един по тънък за всичко останало :-D Иначе защитата не е да пази реотана а самата повърхност защото много бързо корозира от пепелта и въглените. Има такива разработки за подобна свещ покрита с керамика да пази от тази корозия.
stoy@n - специалист
чет фев 21, 2019 1:10 pmkozl написа:
..И от какъв метал е тръбичката, предполагам не е стомана?
И защо се налага втора такава защита със тръбичка, като свеща има оригинално защита на съпротивителния проводник?
Метала не мога да кажа със сигурност какъв е, но не ми изглежда специален...Предполагам, че тръбичката е сложена за удължаване на живота на запалката...Старата запалка ми е работеща, но се вижда как е прегорял метала отгоре...
:partyman:
Brassmonger - специалист
Графитът също издържа на висока температура и остава проводящ. Използва се за електроди за топене на метал.
kozl - майстор
чет фев 21, 2019 12:39 pmhidrazin написа:
Но се отклоняваме от темата. Ако искаш пусни отделна там ще си спорим.
:partyman:
Аде чекам темата, интересно е. :roll:
hidrazin - майстор
пет фев 22, 2019 7:27 amkozl написа:
Аде чекам темата, интересно е. :roll:
Чекай се, чекай ... :lol:
:partyman:

Тема "Изчисляване на реотан." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: