• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
100-qnov - напреднал
Здравейте! Зарядното ми за акумулатори нещо отказа да зарежда. Интересува ме на едната снимка която съм качил,от задната страна предпазител или нещо като реле трябва да се сложи.
Прикачен файл:
DSC_4314.JPG
Прикачен файл:
DSC_4312.JPG
Прикачен файл:
DSC_4313.JPG
hidrazin - майстор
А как е отказало след като е работило без това отзад??? Нещо май се гъбаркаш?
Това отзад е гнездо за предпазител. Няма как да е работило без него ако не е бърникано.
:partyman:
plamen6703 - майстор
Сега е момента да го погребеш и да не се сещаш повече за такива кютюци за зареждане на акумулатори :wink:
На пазара има прилични зарядни за акумулатори на цена по-малка от един стек цигари, решаваш си проблема отвсякъде и не се занимаваш /освен ако не ти харесва/ с глупости! :partyman:
DundyTheCroc - майстор
Това, където пише 12V 12A не е ли букса за клемите към акумулатора, а предпазителя за 220V е до захранващия кабел, ама не се вижда добре на първата снимка?
п.п. Пламене, това не е само зарядно, ако не беше стояло на влажно в мазето щеше да надживее сегашните китайци ;)
100-qnov - напреднал
Имаше си го това от задната страна,но един уж майстор го взе,за да намери същото или нещо подобно и край с него. Поне каза че проблема е само от него и вътре няма нищо изгоряло.
100-qnov - напреднал
Прикачен файл:
DSC_4315.JPG
Черния кабел е захранващия 220 волта,а белия е към щипките за акумулатора
plamen6703 - майстор
Прав е "майстора", не се вижда нищо да е горяло :wink: Вижда се, че лошо е стопанисвано и като добавим и това, че нямаш капацитета да го ремонтираш, по-добре да го пенсионираш.
Успех с решаване на проблема! :partyman:
tzetz009 - специалист
:? Това си е дядото на UPS - ите . И транзистори има по радиаторите и контактор . По табелата го смятам 1,5A по 220V са 330W . Нормално е трафа да успее да ги даде .

:partyman: :partyman: :partyman:
hidrazin - майстор
нед фев 24, 2019 3:23 pm100-qnov написа:
...един уж майстор го взе,за да намери същото или нещо подобно и край с него. Поне каза че проблема е само от него и вътре няма нищо изгоряло.
Намери си някой дето не е уж а поне малко "майстор" че тоя с един башон не мое да се справи.
Интересно как тогава е разбрал че вътре всичко е здраво??? :? :lol:
Липсващото си е предпазител ПС (предпазител сигнален) и няма повече да убеждавам никого...

Прикачен файл:
ПС.jpg
ПС.jpg (96.83 KиБ) Видяна 1463 пъти

Изображение


Въпросното устройство вероятно е с произход ДЗУ Стара Загора.
:partyman:
100-qnov - напреднал
нед фев 24, 2019 4:27 pmhidrazin написа:
нед фев 24, 2019 3:23 pm100-qnov написа:
...един уж майстор го взе,за да намери същото или нещо подобно и край с него. Поне каза че проблема е само от него и вътре няма нищо изгоряло.
Намери си някой дето не е уж а поне малко "майстор" че тоя с един башон не мое да се справи.
Интересно как тогава е разбрал че вътре всичко е здраво??? :? :lol:
Липсващото си е предпазител ПС (предпазител сигнален) и няма повече да убеждавам никого...


ПС.jpg


Изображение


Въпросното устройство вероятно е с произход ДЗУ Стара Загора.
:partyman:
Това се търсеше. Наименованието на този предпазител ПС. Благодаря
  • 1
  • 2

Тема "Старо зарядно за акумулатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: