Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
TiratroN - специалист
не ме вълнуват симулатори, 3д и прочие гъзарийки.
Искам да сложа на заден план една снимка на схемата, да нарисувам върху линиите с мишката (не очаквам програмата да преведе изображението, аз мога да го нарисувам). И след това да ми сметне как да минават линиите за да се осъществи еднослойна платка с минимум мостчета.

Намерих в интернет доста програми , ама всяка от тях се слагат компонентите и прочие безмислени за мен неща. Аз искам да нарисувам линиите и програмата да ми ги изчисли.
Не я вълнуват компонентите нито как изглеждат нито какви са -просто пътечки .
plamen6703 - майстор
За целта Sprint Layout и KiCad са добри програми, разгледай ги с търсачката и прецени дали на теб ще ти вършат работа :wink: ! :partyman:
sts - специалист
Аз използвам sPlan 70 за чертане на платки.Добра или лоша ми свършва работа.
Ако програмата ти свърши "черната" работа /най малкото разстояние на свързване на компонентите,
без мостчета,минимално разстояние между пистите,дебелините на пистите /
без да влагаш творчество тя се явява "идеална".
Ако има такава програма и аз бих се заинтересувал.
TiratroN - специалист
Гледам sprint layout. Къде е функцията за изчисление на непресичащите се връзки? Клипчета гледам и засега не виждам такова нещо. Хайде де, работил съм на програма под Дос и имаше такава функция.
plamen6703 - майстор
За автотрасирането ли питаш? :partyman:
TiratroN - специалист
чет мар 14, 2019 4:16 pmplamen6703 написа:
За автотрасирането ли питаш? :partyman:
Вече разбрах че се казва така. Рових доста , но доста програми не поддържат автотрасиране. Не знам защо е така, но на мен това ми е единственото нещо, което ми трябва от програма. Всичко друго може да се свърши и с най-обикновен пейнт.
mironcho - специалист
Търси "Автотрасса" в тази страница http://cxem.net/comp/comp149.php Автоматизацията е на елемантарно ниво и може и да не това, което търсиш
AAsat - специалист
Резултатите от автотрасирането, както сигурно е видял и питащия обикновено са незадоволителни. Обикновено резултата от ръчното проектиране е по-добър. Предполагам че не става дума за някаква свръхсложна платка и по-добрия вариант е да се избере програма, която "пасва на ръката и мисленето", и да се проектира с нея. За проектирането с Paint - както се казва - винт може да се завие с чук, може и с клещи, но най-добре е с отверка. Та по добре е да се ползува специализиран софтуер за проектиране. Sprint layout се ползува лесно а става и за по-сложни разработки. Разбира се може да се полчува и програма с повече възможности и ако се наложи да се ползува autoroute функцията ( https://www.google.com/search?q=pcb+aut ... 40&bih=767 ) - обикновено за любителско ползуване не се налага.
Хвърли ме, моля, свържи се с твоята задача, аз ще ти помогна безплатно! https://kompaswork.ru/kontakty.html
TiratroN - специалист
Открих добра програма ,която ми свърши работа. Имаше автотрасиране, но то само подреждаше линиите, без да мести елементите. Ако сложа елементите в безпорядък, линиите се пресичат в пълен хаос. Накрая подредих всичко както е на самата схема и... не ми трябваше никакво автотрасиране :)
Програмата се казва fritzing.
Лесна, интуитивна и с много възможности.

Тема "Търся програма за изчисляване на печатни платки." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: