Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dyodi - специалист
Здравейте! Правя ремонт на стар монолит 100 кв. м, захранващият кабел до апартаментното ел. табло е 6 кв. Искам да мога да включвам в апартамента без притеснение 4 бр. климатици, освен бойлер, печка, хладилник, пералня и дребни консуматори като компютърни конфигурации, телевизори и пр. Още не съм ходила до ЕВН да питам, защото искам да съм предварително подготвена за варианти на въпроси и отговори. Дали е възможно да се предприеме смяна на стария 6 квадрата захранващ кабел за апартамента с кабел примерно 10 квадрата? Апартаментът е на пети етаж, а ако не се брои партера - четвърти етаж; като се има предвид, че над партера е етаж с избени помещения, през които не е проблем къртенето, сме на трети жилищен етаж. Кой би могъл да извърши такъв ремонт, кой го разрешава, дали е просто фантазия или е реалистично? Жилището е в Пловдив.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 08, 2019 9:12 amdyodi написа:
....над партера е етаж с избени помещения...
Много ме заинтригува тази конфигурация. Би ли... по-подробно, как подземни помещения се оказаха над наземни?
radius - майстор
Няма страшно, във варненския ми блок викат на таванските стаи мази :lol: .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 08, 2019 10:30 amradius написа:
Няма страшно, във варненския ми блок викат на таванските стаи мази :lol: .
:? A, добре :-)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 08, 2019 9:12 amdyodi написа:
...Още не съм ходила до ЕВН да питам,...
Аз не съм питала. Само ходих до нашето Енерго, да искам да ми спрат тока, за да сменя кабела. И те, понеже ги мързеше да идват и да ми го пускат, с ъглошлайф отрязаха прозорче и сега може да се бърка в таблото :-). Инак, ел инженер на частно ми смени рекордомана и прави каквото сметна,че трябва. В къща съм. Общо-взето, ел инженер ще да знае какво трябва и може. Сега кабели се прокарват без проблем външно. Няма какво да разбиваш
nikolson - майстор
За да промените сечението трябва да се премине процедура по одобряване. Заявява се мощност, одобрява се, плаща се и т.н.
https://www.evn.bg/SpecialPages/Cena-dostap.aspx
radius - майстор
Защо, от електромера до тях е, не би трябвало да се пита енергото?
То ако искат по-мощна партида си е както казваш.
Отделно какъв е смисъла от цялата работа, все пак трябва да се знае сегашната партида.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 08, 2019 10:59 amnikolson написа:
За да промените сечението трябва да се премине процедура по одобряване. Заявява се мощност, одобрява се, плаща се и т.н.
https://www.evn.bg/SpecialPages/Cena-dostap.aspx
Тя не е бизнес клиент!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 08, 2019 9:12 amdyodi написа:
... 4 бр. климатици, освен бойлер, печка, хладилник, пералня и дребни консуматори като компютърни конфигурации, телевизори и пр. ...
Земи сметни колко кв правят всичките ти ел уреди ;-))))
radius - майстор
Няма значение, че не е бизнес-клиент, процедурата е такава. И уреди се смятат с коефициент на едновременност, иначе всички ще сме с 30Кв партиди.

Тема "Може ли да се смени захранващ кабел до апартаментно табло на ет. 5 в блок от 80-те години" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: