Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
muhala - майстор
Кабелите в канали ли вървят ? Как влизат в таблото ? Имате ли топлофикация ? Аз бих си оставил тези 6мм2.
gnt69 - майстор
пет мар 08, 2019 5:49 pmmuhala написа:
Кабелите в канали ли вървят ? Как влизат в таблото ? Имате ли топлофикация ? Аз бих си оставил тези 6мм2.
И аз не бих ги сменил, всички комшии са със същите кабели и ползват същите електроуреди.
dyodi - специалист
пет мар 08, 2019 6:35 pmgnt69 написа:
пет мар 08, 2019 5:49 pmmuhala написа:
Кабелите в канали ли вървят ? Как влизат в таблото ? Имате ли топлофикация ? Аз бих си оставил тези 6мм2.
И аз не бих ги сменил, всички комшии са със същите кабели и ползват същите електроуреди.
n_a, muhala, gnt69, благодаря за мненията, започвам да се надявам натам да отидат умозаключенията - че не е наложителна такава сериозна промяна.
dyodi - специалист
пет мар 08, 2019 4:04 pmn_a написа:
пет мар 08, 2019 2:02 pmdyodi написа:
Драги добри хора, сърдечно ...
:supz: :partyman:

А в сметките ще вземеш предвид максимума на уреда, после ще извадиш онези 30% и ако се приближава до наличното хич и не се занимавай :-)
Честит апартамент и Успех!
Благодаря! :)
dyodi - специалист
пет мар 08, 2019 4:37 pmVLADO66 написа:
10 мм2 в съществуващите тръби само многожилен кабел може да се изтегли на мястото на стария и то със зор ако гофретата са от по тънките.После пък трябва да се кримпват краищата.Направо си е за оглед от електротехник, не е за форум Направи сам
Съгласна съм, но като дойде електротехникът за оглед, трябва да имам представа за какво да питам и какви промени е разумно да искам; други хора от форума са минали вече по този път и могат да ми помогнат да мине обсъждането при огледа по-ефективно. Много съм доволна от помощта на хората по настоящата тема, благодаря и на Вас!
nikolov333 - майстор
Основното, което трябва да си изясните е състоянието на вътрешната ел.инсталация след таблото в апартамента ви и ще се наложи ли да я реновирате в съответствие със съвременните изисквания за три проводна инсталация със защитно заземяване и ДТЗ, защото са свързани с въпроса за захранването до таблото ви и системата на заземяване.. На някой от въпросите ви, е отговорено в тази тема viewtopic.php?f=11&t=61668
dyodi - специалист
пет мар 08, 2019 8:37 pmnikolov333 написа:
Основното, което трябва да си изясните е състоянието на вътрешната ел.инсталация след таблото в апартамента ви и ще се наложи ли да я реновирате в съответствие със съвременните изисквания за три проводна инсталация със защитно заземяване и ДТЗ, защото са свързани с въпроса за захранването до таблото ви и системата на заземяване.. На някой от въпросите ви, е отговорено в тази тема viewtopic.php?f=11&t=61668
Разбрах идеята, погледнах и другата тема. Благодаря.

Тема "Може ли да се смени захранващ кабел до апартаментно табло на ет. 5 в блок от 80-те години" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: