Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Привет, помогнете с една "интересна" ситуация - в тоалетната лампата и вентилаторът светят постоянно, защото нямам достъп до ключа. Поставянето на вграден гардероб омаза пейзажа и в бързината ключът бе махнат, жиците - вързани и от лятото паля и гася с бушона за осветлението. Пък вече е 2019 и ми омръзна.
Прилагам снимки.
В идеалния вариант ми се иска лампата и вентилаторът да са с фотоклета, която да засича движение. Важно е обаче и вентилаторът да може да се включва и изключва и без да има човек вътре.
Как?
Поздрави и ЧНГ :)
Прикачен файл:
1.JPG
Прикачен файл:
2.JPG
Прикачен файл:
3.JPG
moimoimoi - майстор
За лампата слагаш датчик за движение
а за вентилатора - сменяш го с такъв модел който има връв за включване и изключване
sokolov.91 - майстор
пет яну 04, 2019 6:03 pmmoimoimoi написа:
За лампата слагаш датчик за движение
а за вентилатора - сменяш го с такъв модел който има връв за включване и изключване
Точно това и аз пишех в момента. Има и лампи по 20лв. В Баухаус с вграден датчик в тях. Само дето така ще трябва да пуска и спира вентилатора отделно всеки път.
iliya_i - майстор
пет яну 04, 2019 6:03 pmmoimoimoi написа:
За лампата слагаш датчик за движение
Това не е добър вариант за тоалетна :toimonster:
Ще гасне в най-неподходящият момент

Защо не пробихте отвор в гърба на гардероба при монтажа?
Може би още не е късно да се изведе кабел за ключ например в страницата на гардероба. Или някой кабелен канал от разклонителната кутия, ако е достъпна.
Не си дал отвън как изглеждат нещата.

А ключът би трябвало да е от страната на дръжката за вратата, а не от към пантите.
Последна промяна от iliya_i на пет яну 04, 2019 6:28 pm, променено общо 1 път.
kozl - майстор
пет яну 04, 2019 6:03 pmmoimoimoi написа:
За лампата слагаш датчик за движение
а за вентилатора - сменяш го с такъв модел който има връв за включване и изключване
:2thumbs:

За вентилатора има още 1 вариант - вентилатор САТА с електронно у-ние по датчик за влага или таймер.
Обаче с датчик за смръдня още не съм видел по магазините, а щеше да е най полезен за тоалетна :?
valentino76bs - майстор
пет яну 04, 2019 6:00 pmjohnnysmith написа:
паля и гася с бушона за осветлението.
Е хубу де то на отделен предпазител ли са?Не са ли с другото осветление заедно?
И друго да питам ключа който махнахте сериен ли е ( двоен ) или единичен , като го щракнеш се включват и двете?
moimoimoi написа:
За лампата слагаш датчик за движение
а за вентилатора - сменяш го с такъв модел който има връв за включване и изключване
Така ще е най-чисто и бързо май. Има ли вариант вентилаторът да е свързан към фотоклетката на лампата?
iliya_i написа:
А ключът би трябвало да е от страната на дръжката за вратата, а не от към пантите.
Би трябвало, но не би. То няма един прав ъгъл в цялата сграда.
kozl написа:
За вентилатора има още 1 вариант - вентилатор САТА с електронно у-ние по датчик за влага или таймер.
Обаче с датчик за смръдня още не съм видел по магазините, а щеше да е най полезен за тоалетна :?
Предполагам е за баня с душ този за влагата. В малката тоалетна не знам колко влага ще се събере, че да започне.
valentino76bs написа:
Е хубу де то на отделен предпазител ли са?Не са ли с другото осветление заедно?
И друго да питам ключа който махнахте сериен ли е ( двоен ) или единичен , като го щракнеш се включват и двете?
Именно, на общ предпазител са с всичките лампи в апартамента. През деня е лесно - пикае се на отворена врата, на естествена светлина :rolleyes: но вечер, когато паля лампата в хола, трябва да вдигна бушона и автоматично малката баня свети и вентилира.
Двоен беше ключа.
iliya_i - майстор
съб яну 05, 2019 9:20 amjohnnysmith написа:
moimoimoi написа:
За лампата слагаш датчик за движение
а за вентилатора - сменяш го с такъв модел който има връв за включване и изключване
Така ще е най-чисто и бързо май. Има ли вариант вентилаторът да е свързан към фотоклетката на лампата?
На третото угасване на лампата кога си вътре ще ти мине :-D
Предполагам докато си вътре, не извършваш много енергични движения и ако се заседиш повечко ще просрочиш таймера... :-D
съб яну 05, 2019 9:54 amiliya_i написа:
На третото угасване на лампата кога си вътре ще ти мине :-D
Предполагам докато си вътре, не извършваш много енергични движения и ако се заседиш повечко ще просрочиш таймера... :-D
Все пак по-добре от сегашното положение :-D Шегата настрана, но тази тоалетна се ползва само "набързо", та таймерът няма да е проблем
Hoвoceлckи написа:
Изображение
Това чудо на вентилатор с връв (ключ) има ли как да се върже?

Тема "Свързване на вентилатор и лампа в баня (с изненада)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: