Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
muhala - майстор
вт мар 12, 2019 10:03 amspeka_rs написа:
Аз да попитам само защо да не може да се направи дефектно токова защита? Просто си извеждаш изкуствено заземление преди дефктно токовата защита и след нея вече 3 кабела към бойлера. Ако трябва да снимам в къщи бойлера.
download.png


п.с. вместо фурна слагаш бойлер и R2 показва, кога ще отвори дефектно токовата защита.
Тази картинка аз я рисувах в една друга тема. R2 служи, за да помогне на ДТЗ да изключи ако отпадне нулата преди нея.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт мар 12, 2019 10:09 amgnt69 написа:
Най лесно с два листа хартия. Написваш

ИЗКЛЮЧИ БОЙЛЕРА.

От външната страна на вратата го залепяш с тиксо, от вътрешната страна го ламинираш /за да е по трайно/ и пак залепяш. Така става двойна защита.
=D>
ky-kyy - майстор
Аз пък, не разбирам,каква е причината, да се изключва бойлера, като влизаш в банята? :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт мар 12, 2019 5:49 pmky-kyy написа:
Аз пък, не разбирам,каква е причината, да се изключва бойлера, като влизаш в банята? :?
Като отметнем възможното калпаво свързване или пробив, и опасност от токов удар, другата причина е често срещана и на вълни. Психологическа. Даже и мен ме е хващало на няколко пъти
Ако наистина питаш :-D
ky-kyy - майстор
вт мар 12, 2019 5:52 pmn_a написа:
вт мар 12, 2019 5:49 pmky-kyy написа:
Аз пък, не разбирам,каква е причината, да се изключва бойлера, като влизаш в банята? :?
Като отметнем възможното калпаво свързване или пробив, и опасност от токов удар, другата причина е често срещана и на вълни. Психологическа. Даже и мен ме е хващало на няколко пъти
Ако наистина питаш :-D
Е, наужким питам....Разбира се, че ми е любопитно, защото никой нормален човек, не си изключва бойлера, като се къпе.
Ясно.....наистина имало хора, които не смеят да стъпят на трамвайните релси, че ток течало и там..... :?

PS Интересно, тези които ползват проточни бойлери и те ли трябва да ги изключват, защото калпави връзки, пробиви, тва- онва.... :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт мар 12, 2019 5:56 pmky-kyy написа:
...
Е, наужким питам....Разбира се, че ми е любопитно, защото никой нормален човек, не си изключва бойлера, като се къпе.
Ясно.....наистина имало хора, които не смеят да стъпят на трамвайните релси, че ток течало и там..... :?

PS Интересно, тези които ползват проточни бойлери и те ли трябва да ги изключват, защото калпави връзки, пробиви, тва- онва.... :?
E, нали ти писах - психо причини. Познавам хора, не допускат и мисълта да ползват газ вкъщи... какво за проточен бойлер. А срам или не, моят бойлер прокапа преди година и първите ден-два го изключвах като се къпех.... Още не съм отстранила теча :-)
tzetz009 - специалист
вт мар 12, 2019 5:49 pmky-kyy написа:
Аз пък, не разбирам,каква е причината, да се изключва бойлера, като влизаш в банята? :?
:) Има все още много апартаменти със стари инсталации , в които бойлера е включен към токовият кръг на ... спалнята ! Захранва се оттам . Това не е шега ! На "пъпа" на Русе е пълно с такива . И много хора си вярват , че всичко им е пИрфектно ! Та по-добре е да се изключва бойлера ако човек реално не си знае състоянието на инсталацията !

:partyman: :partyman: :partyman:
ky-kyy - майстор
вт мар 12, 2019 8:20 pmtzetz009 написа:
вт мар 12, 2019 5:49 pmky-kyy написа:
Аз пък, не разбирам,каква е причината, да се изключва бойлера, като влизаш в банята? :?
:) Има все още много апартаменти със стари инсталации , в които бойлера е включен към токовият кръг на ... спалнята ! Захранва се оттам . Това не е шега ! На "пъпа" на Русе е пълно с такива . И много хора си вярват , че всичко им е пИрфектно ! Та по-добре е да се изключва бойлера ако човек реално не си знае състоянието на инсталацията !

:partyman: :partyman: :partyman:
Което никак не им пречи да ръгат акумулиращи печки, печки лъч, духалки, климатици и самоделни бързовари :) Обаче бойлера, е нещо друго......почти, като някое митично чудовище...
Иначе няма проблем, да се пускат разни юнги, делиманота и другите бързонагряващи шитни :)

PS А като миете чиниите в кухнята, пак ли го изключвате бойлера? А, той чак в банята, не е страшен :)
Инженер Ганев - напреднал
Аз пък, не разбирам,каква е причината, да се изключва бойлера, като влизаш в банята? :?
[/quote]
Е, наужким питам....Разбира се, че ми е любопитно, защото никой нормален човек, не си изключва бойлера, като се къпе.
Ясно.....наистина имало хора, които не смеят да стъпят на трамвайните релси, че ток течало и там..... :?
PS Интересно, тези които ползват проточни бойлери и те ли трябва да ги изключват, защото калпави връзки, пробиви, тва- онва.... :?
[/quote]

Няма шега с бойлерите, много хора ги изключват когато се къпят и има защо!!!
Опасността идва от некачествено електрозахранване и (или) електроинсталация.
При първото НУЛАТА идва слаба, влияе е се от натоварването и може да стане с напрежение спрямо ЗЕМЯ
до 40 волта(от включване на бойлера автоматично). Това може да е за кратко, но е опасно ако тогава си под душа,
тока 'идва' по водата и бие.
При второто - нулата може да идва до бойлера през множество връзки, някои на клеми и болтчета които с времето са
ръждясали или са се разхлабили, и много е опасно докато се къпеш и бойлера се включи автоматично, някоя от тези
връзки прекъсне напълно.
В много от случаите положението спасяват металните водопроводни тръби, които са естествено заземление на бойлера,
но ако са много стари, или пък заменени с пластмасови - проблемът си остава.
Разбира се с качествено изпълнена ел-инсталация по новите стандарти - 3 проводна система, тази опасност я няма.
nikolov333 - майстор
вт мар 12, 2019 10:03 amspeka_rs написа:
Аз да попитам само защо да не може да се направи дефектно токова защита? Просто си извеждаш изкуствено заземление преди дефктно токовата защита и след нея вече 3 кабела към бойлера. Ако трябва да снимам в къщи бойлера.
download.png


п.с. вместо фурна слагаш бойлер и R2 показва, кога ще отвори дефектно токовата защита.
И с двупроводната инсталация ДТЗ ще "отвори", но след като вече те е "ударил" тока.. Проблема с "извеждането на изкуствено заземление преди дефктно токовата" е точно с отпадането на нулата преди мястото на извеждане, защото тогава и с трипроводна инсталация е лошо, понеже фазата се появява на корпусите..

Тема "Свързване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: