Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
пет мар 15, 2019 9:15 pmИнженер Ганев написа:
Разбира се няма точно ограничение на нулата спрямо земя, теоритично е до 220 волта. :drinkers:
Грешка Ганеееев, пак грешка...
Или си бягал редовно от училище, или живееш в някакво минало от 15 и повече години...
:partyman:
пет мар 15, 2019 12:00 pmDMN написа:
Това капене, което чуваш, според мен е доста интересно. Звук трудно се описва с думи, в музиката използват петолиние и ноти донякъде за тази цел :) .
Остава да кажеш какъв е интервалът от време между двете капки.
Кога се чува този звук повече - при загрят или студен бойлер?
Имаш ли наблюдения, дали случайно топлата вода като количество ти свършва по-бързо от преди?
За зануляването не виждам всичко от снимките, така че се въздържам от коментар :) .
Това успях да направя като снимки, пространството е тясно, пък и не знам какво снимам и какво пипам.
http://prikachi.com/images.php?images/525/9524525N.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/527/9524527l.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/336/9523336o.jpg
Дебелият кабел е захранващ и идва от стената, отвън има ключ. Чрез белият ли е занулено, не знам. Притеснявам се, защото не знам от кого е правено, аз не съм живял тук, когато са го правили, пък и не разбирам абсолютно нищо.
Капането е слабо, чува се като капки вода, които се спускат в съд. За водата - добре си е, стига ми да се избръсна и да се изкъпя. Загрява сравнително бързо.
пет мар 15, 2019 12:16 pmchapara написа:
Капането да не е свързано с баланс вентила :?
Не, капането е вътре в бойлера. От предпазния клапан не съм го виждал да капе, въпреки че го продухвам редовно и си тече стабилна струя от него. В тази част на квартала водата по принцип е много слаба и може би това е причината. Пък и клапанът е даден за 0.8 MПа
пет мар 15, 2019 2:25 pmplamen6703 написа:
Виж какво си споделил
Бойлерът е на няма и 6 годинки...
за тия години всичко е било ОК с бойлера, сега си сменил стопения кабел, на снимките се вижда, че нищо повече не се вижда от стопен кабел.
Ползвай си бойлера както до момента, ако има нещо друго във връзка с "шума", ще си покаже с работата и ще търсиш начин да го отстраниш! :partyman:
Вярно е, че 6 години не са малко, доста хора се оплакват в нета от бойлерите си, но аз нямам почти никакъв опит с тях, пък и реално не съм живял тук. Доскоро не му обръщах внимание, а сега съм :rolleyes:
hidrazin - майстор
Еб@ати, какво ли не правят хората хората за да не дадат 20-тина заслужени кинта на някой дето знае какво прави.
Абе хубава работа ... ама българска - масово хората се занимават с тва, от което и бъкел не разбират...
:partyman:
съб мар 16, 2019 12:22 amhidrazin написа:
Еб@ати, какво ли не правят хората хората за да не дадат 20-тина заслужени кинта на някой дето знае какво прави.
Абе хубава работа ... ама българска - масово хората се занимават с тва, от което и бъкел не разбират...
:partyman:
Ето да ги дадеш, ама на кой да ги дадеш. В моя град нещо не можах да намеря електротехник. Указаният от производителя сервиз го няма на посочените координати, от срядата звъня и ги търся. Както и да е, случаят е приключен, бойлерът протече отгоре.
plamen6703 - майстор
съб мар 16, 2019 1:34 amdatar написа:
Както и да е, случаят е приключен, бойлерът протече отгоре.
Това беше най-очакваното нещо, все ми се вярва, че свършиха тези, които заваряват спукани водосъдържатели и вече се купуват нови бойлери :wink:
Ти ще кажеш от кои си, от мен късмет в избора на нов бойлер! :partyman:
krasi92 - майстор
Какъв е този град без нито един електротехник. Ами като ви изгори бушона кои го сменя-маитапче.Не всичко е по интернет и можеш да попиташ някои познат.

Тема "Свързване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: