Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Привет! Да не пускам нова тема, бих искала да попитам: спря да духа топло, само студено и изглежда две неща са изгорели, клеми ли са, не знам как се наричат. Дали да купя нови и да ги сменя или цялото копче е заминало и да си взимам нова печка? Да, знам 20-30 лв са и като не разбирам да не пипам :-D , но освен това, какво е мнението ви? Благодаря предварително!

Прикачен файл

Screenshot_20230513-000215_Gallery.jpg
petromaniq66 - специалист
При изключен уред от контакта пипай колкото и където искаш, иска си мерене, както и козата - пръч. Така, как да се отгатне. Най-вероятно лош контакт или термопредпазител. Зачисти и притегни клемите - ключа е доста опушен(гряло е). Ако ще сменяш ключ не отивай в магазина с изгорелия, а го търси по каталожен номер - да не се чудиш после коя клема къде беше.
kozl - майстор
съб май 13, 2023 12:23 ampetromaniq66 написа:
Зачисти и притегни клемите - ключа е доста опушен(гряло е).
По добре ги смени женските клеми. Ще ти трябват кербовъчни клещи за клеми.
MamaMy - майстор
Ключа е за смяна. Обувките може и да оцелеят. Опушването е по изолационните капачки. Ако ще сменяш и кабелните обувки, намери някой читав техник който има подходящите кербовачни клещи и термо шлаух. Повечето са некадърници и мурдари. Ще ги стиснат с клещите и ще ги омотаят с ПВЦ лента.
zz_stefanov - майстор
тежка ти е съдбата. Ключа предполагам е този от 6 лева:
https://www.delta-elis.com/index.php?la ... 0%B7%D0%B0
За клемите колегите вече ти казаха че сигурно са омекнали. Сега те ли са опушили ключа, той тях ли, няма значение.
tedy58 - помощник
Имам почти същата Вентилаторна печка Cecotec readywarm 9790.
Прикачен файл:
Thermovent9790_20240115_155120.jpg Вентилаторна печка Cecotec readywarm 9790
Вентилатора само бръмчи и не върти.
Та въпроса ми е някой знае ли стойността на този кондензатор и от къде може да се закупи за да го сменя или модифицирам!
Като я отворих перката на вентилатора беше се изкривила и спряла в цокъла за реотана и степените. Явно елемента (предполагам е кондензатор, но е грял и няма вече никакви надписи) който е на конзолата е същият както на пост#2.
Ето го и как е на рейката:
Прикачен файл:
SomeCapacitori_20240115_164944.jpg
Замерих го с уред но вместо кондензатор ми дава, че е съпротивление 0.35ом което си е направо почти на късо!

Ще се радвам ако някой успее да помогне!
Благодаря предварително!

Прикачен файл

Capacitor_broken.jpg
Capacitor_broken.jpg (29.18 KиБ) Видяна 251 пъти
iliya_i - майстор
Този елемент, който си набедил е термобушон и според уреда е здрав.
Оста на мотора върти ли се лесно на ръка?
И с какво смяташ да смениш кривата перка?
ESPACE - майстор
пон яну 15, 2024 6:31 pmtedy58 написа:
Като я отворих перката на вентилатора беше се изкривила и спряла в цокъла за реотана и степените. Явно елемента (предполагам е кондензатор, но е грял и няма вече никакви надписи) който е на конзолата е същият както на пост#2.
Ето го и как е на рейката:
SomeCapacitori_20240115_164944.jpg
Замерих го с уред но вместо кондензатор ми дава, че е съпротивление 0.35ом което си е направо почти на късо!
Най приятелски те съветвам да си купиш нова печка. Ти ще си я купиш, но дано не направиш някоя беля опитвайки да ремонтираш тази.
Иначе проблема ти е във втулките на вентилатора. Мотора е затегнал и вероятно е спрял съвсем, нагревателя се е включвал и изключвал от другата термична защита, прегряла е и турбината се деформирала. Разглобяване, почистване, смазване и след два месеца пак, и пак.... Турбината вечно ще е дебалансирана и потракваща. В кофата.
hidrazin - майстор
пон яну 15, 2024 6:31 pmtedy58 написа:
Вентилатора само бръмчи и не върти.
Как се ремонтира ТАКАВА духалка
:partyman:
iliya_i - майстор
Така се ремонтира.
По левче на месец гаранция.

ПП Имало и по на далавера:
По 83 стотинки

Тема "Ремонт на вентилаторна печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: