Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
пон яну 15, 2024 8:50 pmiliya_i написа:
Така се ремонтира.
По левче на месец гаранция.

ПП Имало и по на далавера:
По 83 стотинки
Да кажа нещо само .....тези духалки които са едни и същи на вид си мислех ,че само надписите им са различни.Категорично топлят РАЗЛИЧНО изпитано лично.....даже ползвам марка която на около 3 ,4 години я сменям пак с нова от същата...
hidrazin - майстор
пон яну 15, 2024 10:01 pmvalentino76bs написа:
....даже ползвам...
Въх, опазил ме оня ГОРЕ. Ма ти си знаеш де...
:partyman:
iliya_i - майстор
пон яну 15, 2024 10:14 pmhidrazin написа:
пон яну 15, 2024 10:01 pmvalentino76bs написа:
....даже ползвам...
Въх, опазил ме оня ГОРЕ. Ма ти си знаеш де...
:partyman:
Имам една на дъното на гардероба.
Основното и предимство пред останалите е, че заема малко място. Седи дълбок резерв.
valentino76bs - майстор
пон яну 15, 2024 10:14 pmhidrazin написа:
пон яну 15, 2024 10:01 pmvalentino76bs написа:
....даже ползвам...
Въх, опазил ме оня ГОРЕ. Ма ти си знаеш де...
:partyman:
Влизаме там само да ядем ,непретенциозно е....пускам ,спирам
За постоянно и дума да не става....
tedy58 - помощник
Благодаря за бързите отговори, съветите и остроумните закачки от някои колеги! ;)

@ESPACE
Да мога да си купя нова, но не е въпроса в това а в принципа за ремонта.
Проблема не е определено във втулките защото без напрежение си се върти свободно без никакво усилие, а като се подаде напрежение и спира, точно както когато е заминал пусковия кондензатор на променливотоков двигател!
И да определено нагревателя се е включвал и изключвал от другата термична защита, Термоизключвателя който е вързан последователно си е добре
, а турбината не е деформирана.

@iliya_i
Благодаря за уточнението за термобушон и според уреда е здрав.
Въпроса ми е има ли някъде пусков кондензатор, защото не съм разглобявал още мотора да видя отдолу как е.
Оста на мотора върти ли се лесно на ръка? Да свободно си се върти без напрежение както съм описал в отговор на ESPACE.
И с какво смяташ да смениш кривата перка? Не е деформирана а просто беше подала надолу леко.
zz_stefanov - майстор
Темата е за раздела 'Запали се сам'. :)
hidrazin - майстор
пон яну 15, 2024 10:24 pmtedy58 написа:
... има ли някъде пусков кондензатор...
Няма. И за къв чеп си купил онова китайско уредче, при условие че в една печка с 5 елемента на кръст, не мое да откриеш далиима или няма кондензатор?
Това недоразумение е за коша. В БГ сигурно поне 1/3 пожари в жилищата са от тези боклуци.
:partyman:
P.S. Уредчето го подари на някой който наистина ще го използва и ще му е от полза.
Успех! С новата духалка.
fbr - майстор
пон яну 15, 2024 10:24 pmtedy58 написа:

Въпроса ми е има ли някъде пусков кондензатор, защото не съм разглобявал още мотора да видя отдолу как е.
Оста на мотора върти ли се лесно на ръка? Да свободно си се върти без напрежение както съм описал в отговор на ESPACE.
И с какво смяташ да смениш кривата перка? Не е деформирана а просто беше подала надолу леко.
Двигателите от този вид нямат кондензатор за дефазираща верига, а въртене се получава, като върху полюсите на магнитопровода има намотка на късо, която деформира магнитния поток, което създава условия за завъртането на ротора. Както Ви подсказаха, проблема е в износени втулки на ротора, и при подадено напрежение на статора , поради големия луфт на ротора, същия опира в магнитопровода на статора и не се завърта. Затова при изключено положение се върти нормално на ръка, но във включено състояние и на ръка трудно се движи.
hidrazin - майстор
пон яну 15, 2024 10:19 pmvalentino76bs написа:
Влизаме там само ...
Хич и не ми се порадвай!
Освен че ядете, сигурно се и черпите (не мое се яде без да се пИе). И като забравите духалката...? :-D
:partyman:
P.S. Разбира се че се шегувам ама тия неразумения ги ненавиждам. Що бели станаха с тях...
Е, има и доста читави ама като цена и предлагане не се заслужават.
По-добре самоделен конвектор от тенекия сирене с нагревател и вентилатор.
Поне като изпуши вентилатора, няма да ти запали къщата ... евентуално. :-D
Ма тия пласта-мастовите се палат като за световно!
hidrazin - майстор
пон яну 15, 2024 10:43 pmfbr написа:
Двигателите от този вид нямат кондензатор за дефазираща верига, а въртене се получава, като върху полюсите на магнитопровода има намотка на късо, която деформира магнитния поток, което създава условия за завъртането на ротора.
Сигурен съм че веднага им/му/и стана ясно! Много изчерпателно!
:partyman:

Тема "Ремонт на вентилаторна печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: