• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
KingLin - майстор
Някой може ли да ме насочи към волтметър за променливо напрежение със запис на измерените данни който да може да се сертифицира и в последствие пломбира след монтажа с цел доказване на влошено качество на електроуслугите пред съответните институции? Намерих това:
http://www.elexim.com/productbg.php?r=1 ... yY56m44UR8
но от описанието разбирам че може да се наблюдава отдалечено в реално време но няма функция за история на измерванията. Насоки относно процедурата относно гореописаното също ще е полезна.
hidrazin - майстор
пон мар 18, 2019 7:02 pmKingLin написа:
... волтметър за променливо напрежение със запис на измерените данни който да може да се сертифицира и в последствие пломбира след монтажа с цел доказване на влошено качество на електроуслугите пред съответните институции...
Има такива уреди. Погледни ТУК. На работа имам първия FLUKE 345 - около 4000 лева.
Ама кога намериш някой да го сертифицира, да го монтира, пломбира и че да докажеш нещо с него - не забравяй да ми кажеш.
Много по-вероятно е да се сродиш с английската кралица или да станеш собственик на Алибаба... :-D
:partyman:
P.S. Първо се почва с жалба към местното ЕРП.
Ако не се оправи проблемът - минаваш към КЕВР.
Ако и тогава не стане - Върховния административен съд.
nikolov333 - майстор
..от край време, най-добре е, ако става "с връзки".. :-D :lol: :lol:
Antonii - майстор
Ако става въпрос за претенции към месното енерго, то се пуска искане към тях.
Тогава те си идват с техен уред който прави нужните записи и преценяват дали претенциите са основателни.
Иначе аз лично ползавам Fluke 289, прави записи всякакви, може даже да се свалят и на компютър.
Но измервания които трябва да имат доказателствена стойност май се правят от сертифицирана лаборатория която има съответните уреди.
KingLin - майстор
Благодаря за отговорите. Човека дето търси инфо по въпроса няма да остане доволен ама C'est la vie :|
hidrazin - майстор
пон мар 18, 2019 11:39 pmKingLin написа:
Човека дето търси инфо по въпроса няма да остане доволен ...
Човека да беше обяснил какъв точно е проблема.
Насоките относно процедурата съм ги писал по-горе - първо в местното ЕРП...

Fluke 289 е мултиметър който няма нищо общо с уредите имащи възможност да измерват качеството на ел. енергията.
Не става за тази работа. Разликата с други мултицети е тази че може да записва данни които после да свалиш на комп.
Освен това може да показва графики на дисплея.
:partyman:
П. Петков - специалист
WWW.DRANETZ.COM
Преди сто години, по искане на един американец, ползвахме мрежов анализатор на тази фирма. След тридневни измервания той видя резултата и...препоръча да сменим електроснабдителната си компания!
Човекът така и не разбра спонтанно избухналия смях.
KingLin - майстор
Човека до колкото говорих с него (непознат в сурат тефтера) има проблем с напрежението - излизало от допустимите граници. Иска да има доказателство и търси помощ. Дал съм му линк към темата - ако е сериозен ще се включи лично. Аз се опитвам да му помогна като го насоча към правилната дискусия т.е. с вас :)
hidrazin - майстор
Ми да заповяда с питанията си... Интересно е какви са допустимите граници според него.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Волтметър за променливо напрежение със запис на измерените данни" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: