• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
нед окт 04, 2020 10:52 pmnikolov333 написа:
нед окт 04, 2020 8:38 pmhidrazin написа:
съб окт 03, 2020 11:11 pmnikolov333 написа:
Мечтай си.. Философ..
Кофтито е че моите мечти се сбъдват - както и в този случай.
Ти какво, нямаше пари че си сложил тези таш...аци или реши да спестиш някой лев???
Хубаво ти казвах много пъти да прочетеш някоя книга.
И оная, прословутата наредба ама ти не та не и резултата е налице. :-D
Невежа в електротехниката, че и се натиска да дава съвети... :axe:
:partyman:
P.S. Абе това на вилата - ти ли си го прави и ти ли си го проектира?
Ташак.. Наредба 3.... :-D :lol: :lol:

Ей ти още един ташак с ДТЗ.. :finga:

Нещо се пързаляме тук. Туй радио как продължава да свири като му дръпнеш нулата. :)
Над 30 mA разлика между P и N на защитата трябва да я задействат, освен ако не е електронна.
stoy@n - специалист
ср окт 07, 2020 10:32 pmzz_stefanov написа:
Нещо се пързаляме тук. Туй радио как продължава да свири като му дръпнеш нулата. :)
Над 30 mA разлика между P и N на защитата трябва да я задействат, освен ако не е електронна.
Ми той ви писа, чи ни читети :-D

:partyman:
nikolov333 - майстор
:-D :lol: Свири, щото таблото е само за кухненския бокс в хола, който е захранен от друго табло.. Абе всичко ли да ви обяснявам бре.. Сещайте се.. :cool:
zz_stefanov - майстор
Е в началото демонстрираш, млъква. :)
Няма да ви чета всичките лакърдии. Да му мисли който иска да научи нещо от темата :lol:

Ти кажи, тая защита електронна ли е ? :)
ben84 - специалист
Абе 30 милиампера по 230 волта колко вата е и защо да не свири радиото през ДТЗ???
Много техника работи под 30mA
nikolov333 - майстор
чет окт 08, 2020 1:14 amzz_stefanov написа:
Е в началото демонстрираш, млъква. :)
Няма да ви чета всичките лакърдии. Да му мисли който иска да научи нещо от темата :lol:

Ти кажи, тая защита електронна ли е ? :)
Не е..
MIRO_073 - майстор
nikolov333 айде сега както си махнал нулата на ДТЗ-то от първия клип, вземи една пробна лампа с нажежаема жичка, вземи фаза след ДТЗ-то и нула ДИРЕКТНО от нулевата или земната шина и направи клип какво става. Нека и други да го направят за проба и сравнение и качат клиповете тук. Да докажеш тезата си.
nikolov333 - майстор
Правил съм го вече и знам какво става, но ти още не схващаш за какво пишем и коментираме.. или пак не четете.. :cool: Айде да цитирам kozl, че аз явно не
обяснявам добре.. :partyman:.

viewtopic.php?f=11&t=61822&start=30#p1041632

viewtopic.php?f=11&t=61822&start=30#p1041667
nikolov333 - майстор
съб окт 03, 2020 9:44 amkozl написа:
съб окт 03, 2020 8:18 amkrasi92 написа:
Би ли препоръчал дтз за монофазна инсталация дето работи без нула .Благодаря предварително.
А какво трябва да му работи на ДТЗ-то, защитата или и уреда и защитата?
Защото на всяко ДТЗ трябва да сработи защитата с изключване при протичане на ток по-голям от предпазния само през едната намотка. А като я няма нулата и няма трети проводник то възможност има ток да протече само по фазовата намотка и ако е достатъчен ще задейства защитата. И то тази възможност ще е при късо фаза-корпус при незанулен уред, при занулен уред или при директен контокт с фаза. А коментарите за третия проводник са, че като изчезне нулата, то третия проводник свързан към корпуса на уреда ще направи верига и към нулевата намотка на ДТЗ и тока който протече от корпуса на уреда към друга точка с по-нисък потенциал няма да задейства защитата на ДТЗ-то, защото този ток ще протече през двете намотки на ДТЗ и няма да се получи разлика в магнитните полета на двете намотки.А точно разликата създава изключващата сила, която в случая нама да се появи.
В този ред на мисли се сещам, че в главните табла де съм поглеждал, заземлението е обединено с нулата. Т.е. ако се прекъсне нулата се разчита на проводимостта на заземителната верига. Щото ако и там има проблем със съпротивлението заземените корпуси на уредите стават опасни.
Па тези защити по напрежение не ги знам, но си обяснявам нака, че ако напрежението м-у нула и фаза стане по-малко от Х, то защитата изключва и фаза и нула :?
От това в червеното, по-ясно обяснение здраве му кажи.. :partyman:
MIRO_073 - майстор
Хаха...

Изказване. Цитирай и "Кама сутра", ако искаш. И какво става, като го направиш?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Дефектно-токова защита при двупроводна инсталация от електромерното табло до апартаментното ел. табло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: