• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
MIRO_073 - майстор
съб окт 03, 2020 9:58 pmnikolov333 написа:
Къде точно пише, че е по-добре ДТЗ да го няма, че не разбрах.. Ма требе да можеш да мислиш, а туй не се учи по книгите... :lol:
Наздраве на клуба на комплексарите.. :-D :partyman:
Е да де. Трябва да можеш да мислиш, а не да пишеш глупости. Какво ти е виновно ДТЗ-то, че нулата отпаднала на майната си и убиец го нарече и какво се опита да докажеш или покажеш с тия клипчета?
nikolov333 - майстор
съб окт 03, 2020 5:36 amnikolov333 написа:
При трипроводна инсталация TN-C-S и прекъсване на PEN преди точката на разделянето му ДТЗ-то става"убиец" :arrow: :!: ...
Миро тука да виждаш кавичките.. Остави мисленето и прочети последните постове.. :-D

Обяснявам последно за неразбралите.. :!:

ДТЗ при трипроводна инсталация TN-C-S с разделяне на PEN в апартаментното табло е опасно при отпадането му преди точката на разделяне му на PE и N.. :idea: :!: За това според мен е задължително повторно заземяване в тази точка или защита от минимално-максимално напрежение, както предложи колегата.. Айде сега цитирайте ми Наредба 3 да видим, какво пише в нея за този случай, понеже не съм я чел.. :rock:
mironcho - специалист
Николов, ти прочете ли какво те пита Миро? И да - видях кавичките.
Като се прекъсне на майната си нулата, какво е значението дали има или няма ДТЗ, за да всяваш паника в по-малко осведомение (и пропусналите кавичките)? И това, че според тебе нещо е задължително нали се сещаш е само за тебе, а не го прави общовалидно, а дали и как е правилно - прочети си сам Наредбата - там са задължителните неща, а не в твоите постове в този или който и да е форум.
Ама самочувствие - не съм чел, ама знам и давам акъл! аиде :axe:
nikolov333 - майстор
Айдеее, комплексите не издържаха.. :-D :lol: :cool:
Да ти еВа Наредбата, дето позволява нещо опасно за потребителите.. Ама ти си я спазвай де..:axe:
mironcho - специалист
Спазването на ЗДП също ли е въпрос на комплекси :?
Да разбират ли четящите, че си против правилата и препоръчваш да се спазва само измъдреното в твоята глава?
nikolov333 - майстор
ЗДП не ограничава водачите да пропуснат някой без предимство по собствена преценка.. :partyman:
eleonorvelichkov - специалист
ср окт 07, 2020 5:34 amnikolov333 написа:
ЗДП не ограничава водачите да пропуснат някой без предимство по собствена преценка.. :partyman:
Пропускането на някой без предимство по преценка на водача с предимство може да бъде опасно, защото единият водач с предимство може да пропусне водача без предимство, но друг водач с предимство може да не пропусне водача без предимство и тогава може да стане катастрофа.
nikolov333 - майстор
Те и при спазване на предимство си стават.. Най-много ме дразни като се "натискат"такива с предимство да се качат на моста, като на него няма място за тях и запушват пътя на излизащите от моста на ляв завой.. :axe: Но темата е друга.. да не се отклоняваме.. Още, чакам цитат от наредбата, която разрешава TN-C-S след двупроводно захранване и да препоръчва съответната защита от рисковете за крайния потребител, произтичащи от това. Айде барем нещо срещу отпадането на нулата да намерим.. Или тя не е отпадала никога.. :?: :partyman:
MIRO_073 - майстор
вт окт 06, 2020 6:41 amnikolov333 написа:

ДТЗ при трипроводна инсталация TN-C-S с разделяне на PEN в апартаментното табло...
nikolov333 написа:
... от наредбата, която разрешава TN-C-S след двупроводно захранване и да препоръчва ...
Кое е вярното сега :? Да поясниш.
nikolov333 - майстор
ср окт 07, 2020 8:59 pmMIRO_073 написа:
вт окт 06, 2020 6:41 amnikolov333 написа:

ДТЗ при трипроводна инсталация TN-C-S с разделяне на PEN в апартаментното табло...
nikolov333 написа:
... от наредбата, която разрешава TN-C-S след двупроводно захранване и да препоръчва ...
Кое е вярното сега :? Да поясниш.
И двете..Ама нидейте да пишете без да читете.. :-D
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Дефектно-токова защита при двупроводна инсталация от електромерното табло до апартаментното ел. табло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: