Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
1.Дадената снимка е на ламБа за луна със стъклен балон и няма нищо алуминиево в нея.
2.Хич не ме е еня че фазоуказтелят свети. Това нищо не означава.
3.Някой го бил "бил" тока ама не теб. Така че това е в стил ЕЖК.
4.За къв чеп въобще бара луничките в банята???
Вземаш един уред (желателно стрелкови) и измерваш какво има между корпуса на луничката и нулата.
Като имаш резултати, пак ще говорим...
:partyman:
P.S. Въобще не казвам че не е възможно да има утечка от самата ламБа към тялото на луната.
Варианти - минаване на 12 волта, смяна на ламБите с такива без халумин по корпуса, зануляване, разделителен траф, газена ламБа или свещи... :-D
preslav - майстор
пон мар 25, 2019 8:22 pmhidrazin написа:
1.Дадената снимка е на ламБа за луна със стъклен балон и няма нищо алуминиево в нея.
2.Хич не ме е еня че фазоуказтелят свети. Това нищо не означава.
3.Някой го бил "бил" тока ама не теб. Така че това е в стил ЕЖК.
4.За къв чеп въобще бара луничките в банята???
Вземаш един уред (желателно стрелкови) и измерваш какво има между корпуса на луничката и нулата.
Като имаш резултати, пак ще говорим...
:partyman:
P.S. Въобще не казвам че не е възможно да има утечка от самата ламБа към тялото на луната.
Варианти - минаване на 12 волта, смяна на ламБите с такива без халумин по корпуса, зануляване, разделителен траф, газена ламБа или свещи... :-D
Прочетох на глас предложените варианти, много им допадна този със свещите.
За момента разговорът е приключен, направил съм си добрината, а който си има карес на здравето да продължава да се кефи на луничавата си баня.
hidrazin - майстор
пон мар 25, 2019 8:47 pmpreslav написа:
...да продължава да се кефи на луничавата си баня...
Заболяха ме пръстите да обяснявам илядо пъти...
Едва ли има нещо по-тъпо от това да си сложиш основно осветление с лунички...
Няма по-голяма гадост от това, еле па за хол или кухня!!!
"Мое да ни е гадно ама сме гъзари с лунички." :-D
:partyman:
iliya_i - майстор
Пресли, май говорим на различни езици. Това дето свети едва ли виси свободно от тавана на кебела си. Около него обикновено има нещо такова, метално: Изображение, метално. И в твоят случай се алуминиевият радиатор се опира в него.
Последна промяна от iliya_i на пон мар 25, 2019 9:28 pm, променено общо 2 пъти.
preslav - майстор
пон мар 25, 2019 9:12 pmhidrazin написа:
пон мар 25, 2019 8:47 pmpreslav написа:
...да продължава да се кефи на луничавата си баня...
Заболяха ме пръстите да обяснявам илядо пъти...
Едва ли има нещо по-тъпо от това да си сложиш основно осветление с лунички...
Няма по-голяма гадост от това, еле па за хол или кухня!!!
"Мое да ни е гадно ама сме гъзари с лунички." :-D
:partyman:
Просто си нямаш на идея колко лунички могат да се сложат в един гъз, пардон от гъзарлък.
Вече започвам да придобивам чувство за молоценност, че си нямам нито една Гъзичка, но никога не е късно да станеш кепазе.
Темата е вече закрита (поне за мен), паля си свещ, паля и за онези, които са решили да се трепят с гъзрийките си - отивам да спя, че кокошките си легнаха отдавна.
Мерси на отзовалите се!
preslav - майстор
пон мар 25, 2019 9:26 pmiliya_i написа:
Пресли, май говорим на различни езици. Това дето свети едва ли виси свободно от тавана на кебела си. Около него обикновено има нещо такова: Изображение, метално. И в твоят случай се алуминиевият радиатор се опира в него.
Не видях изображението, но е истина, че радиаторът контактува директно с конзолата, която крепи луничката.
Вече казах, че за мен темата е приключена - лунички на 220 в моя баня няма да има, а който си има карес на оная работа да си го слага където ще!
Вече видях изображението - точно така е, крепежът контактува с корпуса на луничката, минаваш с парцалчето, хаква те онова дето се не види и си готов излъскан.
Последна промяна от preslav на вт мар 26, 2019 6:08 am, променено общо 1 път.
shadow__01 - майстор
Дефектна лампа/и. Така е като се купуват такива боклуци https://www.google.com/search?q=%D0%BB% ... 5jpuRxIrdM: особено сглобявани на килограм.
Едни по-обикновени със изцяло пластмасов корпус са една идея по сигурни https://www.google.com/search?q=%D0%BB% ... _eL70M_6eM:
Изпаренията от горещата вода лесно "полепват" по различни повърхности близки или допиращи се до тоководещи. Прал ме е тока през китайско ЦК включвайки вентилатора. Не е приятно..... Имаше над 60V спрямо чешмата(метални тръби).
kozl - майстор
Още една тема с мале факти и боле писанье.
Коф е тоя "фазомер" :?
Аз вече имам 3 разновидности на подобни джаджи, след като изхвърлих 4-тата разновидност с вграден индикаторен светодиод дека светеше и на нулата.
Най-старовремския "фаза-мазо" е с глим лампа и съпротивление, на което целта е да намали тока до безопасни стойности за човека, който се оказва приемник на утечката. До сега на тва му вервам най-много коги тражим фазата, но не само.
И кво значение има дали драйвера е галванично разделен или ..... :?
Еми крушка. Стъклото и пластмасата са изолатори, метала - проводник. Крушката де се бара :? По метала или по изолатора, а за сигурност се бара при отключена верига :? И като поразглобиш неколко ЛЕД крушки и мое да придобиеш представа каква е изолацията и колко мое да се разчита на сигурност при тая технология , особено при влажна среда.
Какво е осветителното тяло и каква е неговата защита :? И като става въпрос за луни вградени в таван, поне за мен решението за защита от напрежението е в пониженото напрежение и по възможност трафа извън банята.
Brassmonger - специалист
Тествай ги една по една. Измери съпротивленията на изолация. Може някоя да е пробила изолацията още в завода.
hidrazin - майстор
пон апр 01, 2019 11:57 pmBrassmonger написа:
Тествай ги една по една. Измери съпротивленията на изолация. Може някоя да е пробила изолацията още в завода.
Ай ся бегай да прочетеш първия пост по темата...
:partyman:

Тема "ток по корпуса на лед луни" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: