• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
plamen6703 - майстор
пон апр 01, 2019 11:33 amKondor1 написа:
Ето някакво примерно дистанционно на народни цени, но как мога да съм сигурен, че ще е съвместимо?
https://www.ebay.co.uk/itm/Garage-Door- ... 2583375522

Иначе вярно, че е странна идеята на клипа да копират какво предава дистанционното вместо да го обучат спрямо предавателя. Имах дистанционно за телевизор, което пак копираше кодовете от друго дистанционно - уж става, ама не съвсем. Примерно натискаш усилване, държиш копчето докато другото запише и то запомня няколко импулса за усилване вместо един.
Ти наистина ли искаш да си причиниш това с "някакво примерно дистанционно на народни цени", трябва да си слободен и нещо да не ти достига :wink: "Обучен" пулт излиза най-евтино, имаш 6 месеца гаранция и не влизаш във филми с неизвестен /известен/ край.
В клипа, който си приложил в началото няма нищо странно, просто тук пишат много хора, които профила им няма нищо общо с електроника и "обучават" дистанционни само в интернет :)
От "универсално" дистанционно на телевизор не може да очакваш нищо повече от това, което "уж става, ама не съвсем"
Същото ще стане /може и нищо да не стане/ ако се хванеш сам да си "обучаваш" пулт"!
От мен имаш пожелания за успех! :partyman:
kozl - майстор
пон апр 01, 2019 11:33 amKondor1 написа:
нед мар 31, 2019 5:52 pmhidrazin написа:
А батериите вътре сменял ли си ги?
Това второто дето още работи с много натискания - класически случай за прецакани бутони вътре.
Сменят се. Могат да ти го оправят в най-близкия ТВ сервиз или друг дето имат поялник. :-D
Батерията е сменена. Копчето вътре не би трябвало да е проблем, защото в разглобен вид като цъкам директно бутончето се отваря/затваря без повторения. Сложното става като се затвори кутийката и натискането тръгне от външния бутон -> през гумата отдолу -> до реалното копче.

Ето някакво примерно дистанционно на народни цени, но как мога да съм сигурен, че ще е съвместимо?
https://www.ebay.co.uk/itm/Garage-Door- ... 2583375522

Иначе вярно, че е странна идеята на клипа да копират какво предава дистанционното вместо да го обучат спрямо предавателя. Имах дистанционно за телевизор, което пак копираше кодовете от друго дистанционно - уж става, ама не съвсем. Примерно натискаш усилване, държиш копчето докато другото запише и то запомня няколко импулса за усилване вместо един.
Аз преди години ползвах услуги на специалист по автоаларми. Той имаше устройство, което четеше излъчвания код. И с това у-во се разпознава дали излъчва постоянен или скачащ код. Ако е постоянен, клонирането е възможно. Ако е със скачащ код намирането на друго дистанционно може да е много проблемно.
А бутоните най-вероятно са захабени и за това се налага да се натискат СИЛНО и така са износени подложките над тях.
Сменяш бутоните, поправяш подложките.
Иначе те си работят, ама не ти харесва а :?
  • 1
  • 2

Тема "Ел. врата на гараж / Rollplast" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: