• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Чудещият се - помощник
Здравейте, трябва ми сърцевина за високоволтов траф, с около 10 000 витки на вторичната намотка на трафа, с диаметър на проводника около 0,15 мм на вторичната намотка. Някой да знае има ли готови и маже ли да се закупят онлайн или по някои магазини, или евентуално мога ли да си я направя сам. Предварително ви благодаря!
hidrazin - майстор
Не се занимавай с тези неща че тока няма приятели и много бие...
:partyman:
P.S. Деца, какво да ги правиш?
Чудещият се - помощник
ср апр 03, 2019 6:45 pmhidrazin написа:
Не се занимавай с тези неща че тока няма приятели и много бие...
:partyman:
P.S. Деца, какво да ги правиш?
Не съм дете, радиолюбител съм, начинаещ, и искам да науча, а не да ме бие ток. А и менторите не са ми по вкуса :-D
hidrazin - майстор
Това че искаш а научиш е добре. Почни с основи на електротехниката и електрониката като прочетеш някой учебник и книга.
После питай защото с така зададен въпрос, няма как да получиш отговор. [-X
:partyman:
P.S. А какво не ти е по вкуса хич не ми дреме.
Чудещият се - помощник
чет апр 04, 2019 8:43 amhidrazin написа:
Това че искаш а научиш е добре. Почни с основи на електротехниката и електрониката като прочетеш някой учебник и книга.
После питай защото с така зададен въпрос, няма как да получиш отговор. [-X
:partyman:
P.S. А какво не ти е по вкуса хич не ми дреме.
Менторе, не ме поучавай какво да уча или не, аз каквото съм учил учил, ти казвай как да измайсторя каквото ми трябва ако знаеш, ако ли само ментърсваш, айде къш от темата ми :-D
hidrazin - майстор
:butthead:

:partyman:
plamen6703 - майстор
ср апр 03, 2019 5:15 pmЧудещият се написа:
Здравейте, трябва ми сърцевина за високоволтов траф, с около 10 000 витки на вторичната намотка на трафа, с диаметър на проводника около 0,15 мм на вторичната намотка. Някой да знае има ли готови и маже ли да се закупят онлайн или по някои магазини, или евентуално мога ли да си я направя сам. Предварително ви благодаря!
Каква "сърцевина" ти трябва и за какъв високоволтов трансформатор, правил ли си някога "сърцевина" за трансформатор? :partyman:
preslav - майстор
чет апр 04, 2019 8:56 amЧудещият се написа:
чет апр 04, 2019 8:43 amhidrazin написа:
Това че искаш а научиш е добре. Почни с основи на електротехниката и електрониката като прочетеш някой учебник и книга.
После питай защото с така зададен въпрос, няма как да получиш отговор. [-X
:partyman:
P.S. А какво не ти е по вкуса хич не ми дреме.
Менторе, не ме поучавай какво да уча или не, аз каквото съм учил учил, ти казвай как да измайсторя каквото ми трябва ако знаеш, ако ли само ментърсваш, айде къш от темата ми :-D
Остър ти е езикът, личи си, че малко си чел или малко си запомнил от прочетеното. Надявам се да си чувал поне "Блага дума-железни врати отваря" - от ХидразНин можеш да научиш доста, ама трябва да го подхванеш, а ти си я подкарал с рогата, което ме навежда на мисълта, че ще си останеш с трите поста и единствената тема в този форум.
Та колко kV ще ти е трафа?
Чудещият се - помощник
чет апр 04, 2019 3:01 pmpreslav написа:
чет апр 04, 2019 8:56 amЧудещият се написа:
чет апр 04, 2019 8:43 amhidrazin написа:
Това че искаш а научиш е добре. Почни с основи на електротехниката и електрониката като прочетеш някой учебник и книга.
После питай защото с така зададен въпрос, няма как да получиш отговор. [-X
:partyman:
P.S. А какво не ти е по вкуса хич не ми дреме.
Менторе, не ме поучавай какво да уча или не, аз каквото съм учил учил, ти казвай как да измайсторя каквото ми трябва ако знаеш, ако ли само ментърсваш, айде къш от темата ми :-D
Остър ти е езикът, личи си, че малко си чел или малко си запомнил от прочетеното. Надявам се да си чувал поне "Блага дума-железни врати отваря" - от ХидразНин можеш да научиш доста, ама трябва да го подхванеш, а ти си я подкарал с рогата, което ме навежда на мисълта, че ще си останеш с трите поста и единствената тема в този форум.
Та колко kV ще ти е трафа?
Хайде стига с форумното заяждане, не съм келеш, та по темата. Аз съм любител експериментатор, трябва ми високоволтов траф за да експериментирам със така нареченото "Студено електричество" още Никола Тесла е правел такива опити, еднопроводно пренасяне на електрическа енергия и т.н експерименти. Мощността на трафа може да не е много висока но да не е и прекалено малка от два три волтампера. Примерно може да е около 50 волтампера, захранващото напрежение на първичната намотка 24 волта, на изхода, вторичната намотка, примерно около 30 000 волта. Е да очаквам ли съдействие или да питам на друго място :? :)
plamen6703 - майстор
По-добре изчакай до Великден /наближава/ и опитай от водата да направиш вино, това първото чудо на нашият Спасител Христос :wink:
Според мен в този форум е точното място за въпроси свързани със "студено електричество", ще прочетеш неща от такива специалисти, които дори Тесла биха изумили със "знания" по електротехника :cool:
Желая ти успех!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Сърцевина за високоволтов траф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: