Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
wanderer - специалист
накратко - преди месец миялната направи за пръв път от близо 6 одини проблем. ходи на "квалифициран техник" който ми обясни, че я почистил и циркулационната помпа била блокирала, но я раздвижил, и наистина машината поработи един месец, та до снощи. отворих я - същата работа. отново беше затегнала. раздвижих я и и направих 2 пробни цикъла, но няма да инсталирам на местото и докато не се реши проблема (за вграждане е). аз съм склонен да приема, че помпата си отива, и въпросното "раздвижване" в никакъв случай не е решение. ако има някой други идеи - моля. модела на миялната е MIDEA WQP8 - B9347A. помпата е YXW50 - 2F (и май хич не е евтина)
sts - специалист
По темата проблема не е електротехнически.
Имате два варианта за действие:
1.Сменяте помпата с нова.
2.Когато помпата блокира я разглобявате без раздвижване и откривате проблема.
Блокирането може да се дължи на:
- проникване на течност през уплътненията;
- състоянието на лагерите;
- нарушена "цементация" на оста;
Спрямо проблема се вземат решения и как да се действа.
plamen6703 - майстор
Помпата може да се ремонтира /не да се раздвижва/, има вариант и за помпа втора употреба на цена около 40-60 лв., нова помпа е на цена, която обезсмисля ремонта.
Сервизите обикновено дават три месеца гаранция за ремонта и издават платежен документ за услугата, за втора употреба резервна част гаранцията е по договаряне с клиента! :partyman:
wanderer - специалист
днес говорих с познат, който обсулжава само две марки бяла техника, но мидейката не е между тях. обеща ми съдействие - тоест занасям помпата, разглобява, констатира и поръчва (ако е възможно) болния компонент. та има надежда в тунела.
plamen6703 - майстор
Това е най-верният път към решаване на проблема, щом това работи ще намери вариант да ремонтира помпата!
От мен пожелания за успешен ремонт! :partyman:

Тема "Проблем с MIDEA WQP8 - B9347A" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: