Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Нужен ми е прекъсвач, който като спре тока да изключи веригата и при възстановяване на напрежението да я остави изключена? Ниско напрежение, 6 или 10 ампера. 1000W/220V=4.54A
Всички предложения са Welcome.
Jacomo - специалист
Помисли схема с реле (контактор), което взима напрежение от управляваната верига за управляващата верига. Един вид обратна връзка. При спиране на тока, релето ще изключи и докато не подадеш ръчно напрежение към бобината (управляващата верига) с бутон, релето ще си стои отворено и няма да затваря силовата верига.
iliya_i - майстор
пет апр 12, 2019 11:36 amBLUEPUPIL-2 написа:
Нужен ми е прекъсвач, който като спре тока да изключи веригата и при възстановяване на напрежението да я остави изключена? Ниско напрежение, 6 или 10 ампера. 1000W/220V=4.54A
Всички предложения са Welcome.
Точно по този начин работят контакторните схеми със самозадръжка и бутони "Пуск" и "Стоп"
Christo - майстор
пет апр 12, 2019 1:05 pmiliya_i написа:
пет апр 12, 2019 11:36 amBLUEPUPIL-2 написа:
Нужен ми е прекъсвач, който като спре тока да изключи веригата и при възстановяване на напрежението да я остави изключена? Ниско напрежение, 6 или 10 ампера. 1000W/220V=4.54A
Всички предложения са Welcome.
Точно по този начин работят контакторните схеми със самозадръжка и бутони "Пуск" и "Стоп"
Това е схемата за която пишат колегите. Тука захранването е от коя да е фаза и нулата. Бобината на контактора трябва да е на 220V. Самият контактор трябва да комутира 1kW. Това е малко и всякакви контактори ще станат. Продават се готови кутии с вградени бутони ПУСК и СТОП и контактор.

Прикачен файл

Pusk-STOP.png
Pusk-STOP.png (7.51 KиБ) Видяна 1770 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
Навремето завършиш средното като монтьор на електронна техника, но главата ми в момента е пламнала и не ми се връща към тази материя, предложете нещо готово, надеждно и качествено.
Christo - майстор
съб апр 13, 2019 12:29 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Навремето завършиш средното като монтьор на електронна техника, но главата ми в момента е пламнала и не ми се връща към тази материя, предложете нещо готово, надеждно и качествено.
https://bg.elmarkstore.eu/%D0%BF%D1%83% ... gJPtPD_BwE
Тия не са някаква супер марка но биват и са на разумни цени.
https://www.se.com/bg/bg/locator/?local ... &spec=3000
Това са магазини на Шнайдер Електрик. Избираш си най-близкия и обясняваш какво искаш. Би трябвало да имат нещо подходящо и марково.
Ако тези не те устройват, пишеш в Гугъл "пускатели" и си харесваш
BLUEPUPIL-2 - специалист
Ето, тази функция трябва да има- Да не позволява повторно самопроизволно включване на пускателя при моментно отпадане на напрежението.
hidrazin - майстор
Всичките посочени по-горе я имат.
А в понеделник ходи да си връщаш дипломата за средното... :-D
:partyman:
BLUEPUPIL-2 - специалист
съб апр 13, 2019 3:17 pmhidrazin написа:
Всичките посочени по-горе я имат.
А в понеделник ходи да си връщаш дипломата за средното...
Това му харесвам на българския форум, не те ли клъвнат или ухапят не могат да заспят, щото са силни страстите и хаповете не помагат. Направо в понеделник вземам самолета и ще си върна и бакалавърската и магистърскaта дипломи.
Ходих в един прехвален ел. магазин, питам засуканата консултант продавачка за предложените от вас прекъсвачи. След дълги обяснения по телефона и справки с компа, ми казва че са предназначени за асинхронни двигатели и не стават за инвенторен хладилник и PC. A сега де!
И сега преди да ги купя, че не са никак евтини, трябва да изгладя това противоречие. Давайте акъл, че не ми се вадят старите учебници.
Иначе имам няколко такива пускателя, единия беше на фуражомелката на дедо, на циркуляра и мисля че имаше един на приватизираната плания. A и щях да го забравя. И един малък на самоделния двуглав шмиргел с бавнооборотен двигател 960 об/мин. и огромна лята шайба със спици да докара периферната скорост.

Тема "автоматичен прекъсвач- минимално напрежение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: