Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
А каква е идеята за датчик към звънците? Ще ти звъни като влезе някой във входа ли?
Nova_k - напреднал
пон апр 15, 2019 10:56 pmNova_k написа:
пон апр 15, 2019 10:49 pmNova_k написа:
пон апр 15, 2019 10:39 pmiliya_i написа:

Мошеш ли да проследиш кабела къде е вързан - другия му край. Трябва едната жица да е на бушон, а другата - на нулевата шина. Ей тази нула я няма. За това и на двете клеми мериш фаза.
Много не смея да барам, но моя човек днес ги поразбута и също я търси :) ама си беше отворил бирата и каза, че ще трябва да спре тока на входа и ... те така. Ама кога ...
Знам бушона на който е вързан ...
Питам се горе 1,2 какви са?!
Докато е топло още...
Този е датчика
За осветлението де
kozl - майстор
Знаш ли ко.....
Изображение
Я съм връзвал осветлението с такива датчици, обаче с бира не стаа. Требе ноухал и експитиериънс :wink:
А ти за една нула безброй неволи викаш и така мое да е до безкрайност :-D
И каков е тоя джиткаджия, дека сака да спира тока на квартало :shock:
Оно звънците спрели, са па и тока :?
Оти ви е този захранващ блок като немате домофони?
пет апр 12, 2019 1:44 pmNova_k написа:
Звънците във входа "изчезнаха", случи се след като ни откраднаха датчика за осветление ( крадецът е бил вещ - свалил го е " професионално"). Възстанових осветлението, но звънците ги няма. На зв.траф намирам 18v и 6v.
Най-добре е вместо да тражите напрежения, да издирите крадеца, он е "вещ" и знае дека е укрил нулата.
Щом вещо ви е крал, проблем е близо там де датчика е развързал.
пон апр 15, 2019 8:51 pmNova_k написа:
Осветлението за сега работи само от бутоните. Бяха извадени захр. кабели от стълбищния автомат, където бях захранил и датчика.
Сигурно са на общия електромер?, но са на отделни бушони (няма изгорял в таблото).
Вероятно и нулата и фазата за ТИ-201 са били вързани към стълбищния автомат и съответно развързани от вещия крадец, барбар с датчика за осветление, който най-вероятно е бил вързан с трите си джици към клемите на ст.автомат, към нула, фаза и ламби. Т.е. релето на датчика за движение е било в паралел на релето на ст.автомат. То и за таквоз подвързване изисква се познание , а я го карам на гадание :weedman:
Nova_k - напреднал
вт апр 16, 2019 7:05 amkozl написа:
Знаш ли ко.....
Изображение
Я съм връзвал осветлението с такива датчици, обаче с бира не стаа. Требе ноухал и експитиериънс :wink:
А ти за една нула безброй неволи викаш и така мое да е до безкрайност :-D
И каков е тоя джиткаджия, дека сака да спира тока на квартало :shock:
Оно звънците спрели, са па и тока :?
Оти ви е този захранващ блок като немате домофони?
пет апр 12, 2019 1:44 pmNova_k написа:
Звънците във входа "изчезнаха", случи се след като ни откраднаха датчика за осветление ( крадецът е бил вещ - свалил го е " професионално"). Възстанових осветлението, но звънците ги няма. На зв.траф намирам 18v и 6v.
Най-добре е вместо да тражите напрежения, да издирите крадеца, он е "вещ" и знае дека е укрил нулата.
Щом вещо ви е крал, проблем е близо там де датчика е развързал.
пон апр 15, 2019 8:51 pmNova_k написа:
Осветлението за сега работи само от бутоните. Бяха извадени захр. кабели от стълбищния автомат, където бях захранил и датчика.
Сигурно са на общия електромер?, но са на отделни бушони (няма изгорял в таблото).
Вероятно и нулата и фазата за ТИ-201 са били вързани към стълбищния автомат и съответно развързани от вещия крадец, барбар с датчика за осветление, който най-вероятно е бил вързан с трите си джици към клемите на ст.автомат, към нула, фаза и ламби. Т.е. релето на датчика за движение е било в паралел на релето на ст.автомат. То и за таквоз подвързване изисква се познание , а я го карам на гадание :weedman:
Благодаря ти!
С няколко думи ми върна спомени от 5-6 години, когато вързах пир-а. Точно тъй си беше. Супер диагностика!
Имаме домофони, които не използваме, външните звънци си работеха.
iliya_i - майстор
Тогава потърси кабела на нулата някъде около стълбищният автомат.
zz_stefanov - майстор
вт апр 16, 2019 1:06 pmiliya_i написа:
Тогава потърси кабела на нулата някъде около стълбищният автомат.
... и внимавай, че когато я няма нулата, обикновено на нейно място се намества фазата. :)
Изключи предпазителя като работиш.
Nova_k - напреднал
вт апр 16, 2019 6:35 pmzz_stefanov написа:
вт апр 16, 2019 1:06 pmiliya_i написа:
Тогава потърси кабела на нулата някъде около стълбищният автомат.
... и внимавай, че когато я няма нулата, обикновено на нейно място се намества фазата. :)
Изключи предпазителя като работиш.
Засега пипам с уреда, намерих фаза, зачистен кабел (идва от бушона за стълбище май). Изолирах. Не Моа се оправя нещо :?
iliya_i - майстор
На кабела на нулата дето не е свързан в момента ще имаш фаза. Защото трансформатора е включен към фазата и през нея отива на нулевия прожодник, който не е включен към нула. Направи си пробна лампа (фасунга с 2 проводника и лампа с нажежаема жичка - 60 вата). Свържи я между този свободен кабел и нулата. Ако това е нулевия кабел на трансформатора, лампата ще светне по-слабо и звънците ще звъннат слабо. Ако не е - ще светне с пълна сила.
DMN - майстор
Nova_k, на 5 и 6 какво напрежение ти показва мултицета, така както си беше свързан трафа от самото начало?
Пак на 5 и 6 - свети ли ти фазомера? И на двете ли свети или само на едното, или на нито едното?
Направо се чудя как да ти задавам въпроси....Очаквах, че си малко по-напред с материята, ама явно не е така :) .
Объркваш се при измерванията и така се оплиташ още повече, че започваш да подвеждаш и хората, които искат да ти помогнат.
За нула време може да се установи дали трафа е наред, и дали е захранен, и как, за човек обаче, който е в час с материята.
:partyman:
kozl - майстор
Аз лично нямам схемата на ТИ-201, въпреки, че такова беше на наши домофони и звънци. Всичко в кутията изхвърлих и преработих преди >10г. Никакви записки не съм запазил.
Обаче:
Изображение
Къде е свързана първичната на трафа по тази номерация?
Предполага се на 5 и 6, на които автора е писал, че открил фаза. От там и предположението, че на едно от двете (5 или 6) му липсва нулата.
съб апр 13, 2019 4:27 pmNova_k написа:
5 и 6 са фази (фазомера) заедно с 3 и 4 излиза 6в. Горе 1 и 2 (странно за мен) няма фаза, излиза 18в
Това в червеното само обърква. Къде са сондите на мултицета и какво показва (напрежение променливо).
пон апр 15, 2019 10:20 pmNova_k написа:
На всичкото - Отгоре му, с мултицета на клема 6 (фаза) и едно болче на шината ми показва 220 в. През цялото време меря променлив... :? Все си мисля, че трябва да е захранен горе на 1,2 ...
Съмнявам се - горе би следвало да е ниското напрежение за звънци, домофони. Прати по ясна снимка да се четат фабричните надписи, но ми се струва, че на бялата жица от лявата страна на снимката има знак за маса. И в тези домофонни системи общата маса е +.
На едното и шина 220 V, и вероятно като липсва нулата и на другото трябва да е така
Nova_k с пробна лампа можеш ли да работиш? Ако да:
вт апр 16, 2019 6:35 pmzz_stefanov написа:
вт апр 16, 2019 1:06 pmiliya_i написа:
Тогава потърси кабела на нулата някъде около стълбищният автомат.
... и внимавай, че когато я няма нулата, обикновено на нейно място се намества фазата. :)
Изключи предпазителя като работиш.
вт апр 16, 2019 10:07 pmiliya_i написа:
На кабела на нулата дето не е свързан в момента ще имаш фаза. Защото трансформатора е включен към фазата и през нея отива на нулевия проводник, който не е включен към нула. Направи си пробна лампа (фасунга с 2 проводника и лампа с нажежаема жичка - 60 вата). Свържи я между този свободен кабел и нулата. Ако това е нулевия кабел на трансформатора, лампата ще светне по-слабо и звънците ще звъннат слабо. Ако не е - ще светне с пълна сила.

Тема "Звънците на входа не работят" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: