Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
NBS - помощник
Здравейте на всички, предварително се извинявам ако повтарям темата, но още не се справям добре с търсачката.Въпросът ми е дали е удачно да се свърже абсорбатор/аспиратор в комина на къща? Къщата е двуетажна, а инсталирането ще е на първия етаж. Самия комин е двоен, отоплява се, но рядко и то в съседното отделение. Въпроса ми е дали има хора, които са направили такава "инсталация" и дали е добра или лоша идея, защото до момента чух изказвания от " ще се запалиш" до "свързвай и си свиркай"
krasi92 - майстор
Щом ще е само аспиратора в единия комин свързваи и си свиркаи.
veselint - специалист
Ще имаш проблеми с комина в който е свързана печката.Аз го правих това упражнение,и почна да прави конденз ,и да се запушва комина за три дни горене на парното.След това сложих Ал.въздуховод на дупката в която е абсорбатора и проблема с запушването изчезна.Моя съвет е, да се сложи въздуховод ,за да не меша потоците.
kozl - майстор
ср апр 17, 2019 5:34 pmNBS написа:
Здравейте на всички, предварително се извинявам ако повтарям темата, но още не се справям добре с търсачката.Въпросът ми е дали е удачно да се свърже абсорбатор/аспиратор в комина на къща? Къщата е двуетажна, а инсталирането ще е на първия етаж. Самия комин е двоен, отоплява се, но рядко и то в съседното отделение. Въпроса ми е дали има хора, които са направили такава "инсталация" и дали е добра или лоша идея, защото до момента чух изказвания от " ще се запалиш" до "свързвай и си свиркай"
Ако съседното отделение означава друг отделен самостоятелен канал изведен над покрива към атмосферата, то тогава няма проблеми да се ползва за аспиратор през комина.
Един конструктивно изграден комин може да съдържа няколко самостоятелни канала, предвидени за 1 уред. Дано това да имаш в предвид в горното описание.
Ако в един и същи канал ползваш два или повече уреда е тогава вече става въпрос за проблеми свързани с влиянието на уредите по между им.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
От кухненски аспиратор, по комина полепват мазнини. Оттам и голямата опасноста да се запали и къщата. Знаете какво става по филтъра, но филтърът не обира всичко и другото отива по комина. Затова не се включва директно, а с мека връзка, която се сменя от време на време

Абсорбатор е съвсем друга работа, не разбирам как ги мешат хората

Тема "Аспиратор/абсорбатор в комин?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: