Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ср апр 17, 2019 4:52 pmmuhala написа:
С този китайски боклук бих управлявал две омронски релета, които да управляват бойлера, но не и самия бойлер.
Може ли обосновка? Защо да е боклук?
Andri01 - майстор
Няма да издържи по ток / не гледай че пише 3,8kw / ,а също така и като качество! За това му трябва външно реле /контактор/.
preslav - майстор
ср апр 17, 2019 5:08 pmgaryhobson написа:
ср апр 17, 2019 4:52 pmmuhala написа:
С този китайски боклук бих управлявал две омронски релета, които да управляват бойлера, но не и самия бойлер.
Може ли обосновка? Защо да е боклук?
Защото по прзумпция всичко китайско е боклук, но никой не се сеща, че няма на пазара българско. Омронските релета също умират, умират всички релета, но важното е да хейтим (ко беше то хейт). Слагай си релето, внимавай да прекъсва фаза, а не нула, другото са приказки от пазара на кооператорите.
За да си спокоен (в някаква степен) си сложи и дефектнотокова (и друг ти го каза), ама тя и дефектнотоковата ще е китайска, той и френският ти ключ вероятно е китайски.
Свиркай си - пълно щастие няма, но прекъсвайки фазата няма да си опасен за себе си и семейството.
krasi92 - майстор
Ако е за вилата тоя ключ има смисъл но ако ползваш боилера постоянно за чии тие тая перестроика
Andri01 - майстор
За това един по горе написа".../ контактор/. :) :partyman:
ср апр 17, 2019 7:01 pmkrasi92 написа:
Ако е за вилата тоя ключ има смисъл но ако ползваш боилера постоянно за чии тие тая перестроика
Точно за вкъщи ми трябва. За да мога като пътувам за уикенда и се прибера да имам топла вода. Не искам да го оставям работещ докато ме няма.
yanko78 - специалист
Що не си вземеш един Sonoff switch, ми си играеш с тези контакти
https://m.gearbest.com/access-control/pp_1592718.html
fox_vt - майстор
Аз съм с това
Прикачен файл:
Screenshot_2019-04-18-10-05-13.png
С датчик за температура който е забоден при останалите на мястото на оригиналния термометър. Свързан е паралелно за ключа на самия бойлер като се запазва възможност за включване на бойлера и от неговия си ключ при авария със соното. Реленцето вътре е доста деликатно и плана беше да управлява външно 40А реле ама а днес а утре и стана така че най малко още година ще работи така дано издържи.Изключително бързо се свързва с рутера ,и конандите са мигновенни без значение на ви фи или мобилни. Ползвам го за таймер вечер и за отдалечен контрол и пуск стоп ако се наложи.
ve4er - напреднал
Пробвал съм го този сонофф с датчик за температура на маслен радиатор 3 kW. Релето издържа няколко часа и се стопи. Сигурен съм, че и това което е показано в темата е същото вътре. Свържи го директно към бобинката на един поне 16А/220V контактор и никога няма да имаш проблем. Прекъсни САМО фазата към бойлера. Ако прекъснеш и нулата и по някаква причина - заял или износен контакт на контактора и я няма нулата на бойлера а той е включен - ще е доста неприятно къпането. Това става по блоковете със старите поцинковани тръби и навсякъде сложени бойлерни ключове. Прекъснали са и нулата в този ключ, но контакта се стопил и се почва един ужас за всички комшии, тъй като въпросния бойлер без нула си я взема от тръбите и евентуално от къпещите се.
hidrazin - майстор
пет апр 19, 2019 12:53 pmve4er написа:
...Ако прекъснеш и нулата и по някаква причина - заял или износен контакт на контактора и я няма нулата на бойлера а той е включен - ще е доста неприятно къпането...
Що? А да беше прочел че въпросния бойлер е заземен и с трипроводна инсталация???
:partyman:

Тема "Прекъсване само на фаза при инсталация на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: