Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
пет апр 19, 2019 7:45 pmhidrazin написа:
пет апр 19, 2019 12:53 pmve4er написа:
...Ако прекъснеш и нулата и по някаква причина - заял или износен контакт на контактора и я няма нулата на бойлера а той е включен - ще е доста неприятно къпането...
Що? А да беше прочел че въпросния бойлер е заземен и с трипроводна инсталация???
:partyman:
Ами Пресли ще каже що. Той я подхвана тая. После ме обяви за пиян. Спрях за да видя докъде ще я докарат дърварите. Май вече всички дето не знаят що е то ток се изказаха по темата.
preslav - майстор
пет апр 19, 2019 8:12 pmiliya_i написа:
пет апр 19, 2019 7:45 pmhidrazin написа:
пет апр 19, 2019 12:53 pmve4er написа:
...Ако прекъснеш и нулата и по някаква причина - заял или износен контакт на контактора и я няма нулата на бойлера а той е включен - ще е доста неприятно къпането...
Що? А да беше прочел че въпросния бойлер е заземен и с трипроводна инсталация???
:partyman:
Ами Пресли ще каже що. Той я подхвана тая. После ме обяви за пиян. Спрях за да видя докъде ще я докарат дърварите. Май вече всички дето не знаят що е то ток се изказаха по темата.
Аз нямам какво да добавя - имаше конкретен въпрос за това дали е опасно да се прекъсва само Фазата, отговорих, че ако авторът знае какво прави, няма опасност. От лукумджийстване се наложи авторът да пита повторно и съм сигурен, че все още не е убеден, че няма да има проблем.
BLUEPUPIL-2 - специалист
ср апр 17, 2019 10:27 pmgaryhobson написа:
Точно за вкъщи ми трябва. За да мога като пътувам за уикенда и се прибера да имам топла вода. Не искам да го оставям работещ докато ме няма.
Купи си проточен газов бойлер, който е фактически с недостижимо КПД от мин. 96% и не се опитвай да включваш парни бомби, когато не си наоколо! И това при положение, че се гони таргета от средното за европа 40ст. за киловатчас при сегашните около 13ст. за дневна тарифа.
zz_stefanov - майстор
ср апр 17, 2019 6:56 pmpreslav написа:
ср апр 17, 2019 5:08 pmgaryhobson написа:
ср апр 17, 2019 4:52 pmmuhala написа:
С този китайски боклук бих управлявал две омронски релета, които да управляват бойлера, но не и самия бойлер.
Може ли обосновка? Защо да е боклук?
Защото по прзумпция всичко китайско е боклук, но никой не се сеща, че няма на пазара българско. Омронските релета също умират, умират всички релета, но важното е да хейтим (ко беше то хейт). Слагай си релето, внимавай да прекъсва фаза, а не нула, другото са приказки от пазара на кооператорите.
За да си спокоен (в някаква степен) си сложи и дефектнотокова (и друг ти го каза), ама тя и дефектнотоковата ще е китайска, той и френският ти ключ вероятно е китайски.
Свиркай си - пълно щастие няма, но прекъсвайки фазата няма да си опасен за себе си и семейството.

Ако през това 'устройство' се осигурява заземяването/зануляването на бойлера, си е много опасно. Само по себе си то е посредник във веригата с несигурни пластини, които могат да нагорят и прекъснат (дори и тези на нулата и земята).
Истината е в твърдата връзка и прекъсването само на фазата. Има си часовници и контактори за DIN шина, събират се с едно ДТЗ в едно табълце и всичко се прави както трябва.
krasi92 - майстор
То за табълце има и смарт релета ама щом го кефи човека смарт контака да виси на стената да го слага.
LazarGanev - "Велик майстор"
Без да взимам позиция на едната или другата страна, мога да дам конкретен пример отпреди година и половина, за да докажа колко опасно може да бъде прекъсването само на фазата при двупроводна инсталация в 40-годишна панелка, без да се прекъсва нулата :cool:. Та оттогава си имам свое мнение, че в бойлерното табло трябва задължително да се прекъсва и нулата, но след него трябва да има задължително и заземителен проводник, вързан към нулата преди таблото.
valentino76bs - майстор
Те повечето панели са така които имат бойлерен ключ! 2 до ключа и 3 до бойлера.Които нямат 2 от до,....а и контакт имат на тоя кръг!
tzetz009 - специалист
съб апр 20, 2019 3:25 pmLazarGanev написа:
Без да взимам позиция на едната или другата страна, мога да дам конкретен пример отпреди година и половина, за да докажа колко опасно може да бъде прекъсването само на фазата при двупроводна инсталация в 40-годишна панелка, без да се прекъсва нулата :cool:. Та оттогава си имам свое мнение, че в бойлерното табло трябва задължително да се прекъсва и нулата, но след него трябва да има задължително и заземителен проводник, вързан към нулата преди таблото.
:? Ами дай го тоя пример , че е интересно . Дотук нищо не ти се разбира !

Апропо и бойлерите на дърва понякога "бият" ток , ако са свързани с тел за офазена конструкция на окачен таван !

:partyman: :partyman: :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
В кухня на панелен апартамент има няколко консуматора, вързани в разклонителна кутия, но връзките са лоши и отвреме на време преискрява и се губи връзката на консуматорите с нулата (а помежду си имат връзка). Става тъй, че при работеща пералня, като изчезне нулата, корпуса остава офазен и тази фаза се предава по нулевите кабели (които имат връзка помежду си, но нямат с нулата) към корпусите на всички включени в контактите консуматори - печка, хладилник, микровълнова - квот се сетиш!
hidrazin - майстор
Е тая кутия аз ли да дойда да я оправя???
Така става след спайкаджии...
Използвайте в кухнята това:

Изображение

:partyman:

Тема "Прекъсване само на фаза при инсталация на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: