Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
ср май 08, 2019 8:38 pmjekasus написа:
hidrazin написа:
И руското 1,05 е малоумно.
Грешиш, техен стандарт за апартаменти е 90 см от пода.
Я дай да видим де го пише???
:partyman:
hidrazin - майстор
ср май 08, 2019 10:49 pmjekasus написа:
СП 31-110-2003
14.33
Е ами значи и ти грешиш. По ПУЭ 6-то и 7-мо издание е височина до 1 метър а не 90 санта.
Не така обаче е по ПУЭ 4-то издание...
"VII-1-43. Выключатели рекомендуется устанавливать на стене у дверей со стороны дверной ручки; выключатели можно устанавливать под потолком с управлением при помощи шнурка.
Высота установки выключателей на стене должна приниматься 1,8 м от пола в школах, детских учреждениях и в помещениях для пребывания детей и 1,5 м - в остальных случаях."

Но явно някъде из руската шир се разнася и някаква друга наредба/указание/справочник ... щото тия 105 санта ги срещам и на други места.
Прикачен файл:
razmetka.jpg
razmetka.jpg (52.32 KиБ) Видяна 951 пъти
Но определено няма да да тръгна да търся от къде са се взели.
:partyman:
jekasus - майстор
Ти старото/ПУЭ-4/ от прахоляка не вади :-D
Ти имаш участие в руски ел. форуми, питай ги - и всички ще кажат че ключове са на 90 см слагат.
nikolov333 - майстор
Не спорете излишно.. Ключове трябва да се слагат, така че да можеш да ги включваш с лакът, ако са ти заети ръцете, да не казвам и още с какво.. :-D :lol: :lol:
1115 - специалист
Страшно приключение е взимането на решение по този ремонт ли е....строежли е?
Дай те идея сега за разклонителните кутии.
Има цяла тема изписана, ама аз ли пропускам или просто няма вариант, който да ми допада.
Не е рентабилно да прекарвам от таблото до всеки контакт отделен кабел, което налага използването на разклонителни кутии
Те ме дразнят обаче и ми се ще да са скрити. Чудя се на три варианта:
1. Да са на тавана под гипсокартона.
2. Да ги замажа под мазилката - най ми допада.
3. Варианта да са в конзолите зад контактите - харесва ми, но няма как всички конзоли да са дълбоки, а там където Тани е показал много кабели с ваго клеми не е коректно, защото е направено без конзолата да е в стената, което иначе е много неудобно и трудно.
nikolov333 - майстор
.. Казах ти вече..За да не ги замазваш и да не те дразнят, по големи кутии, на 30см до пода в двата срещуположни ъгли на стаята и от тях захранваш двете съседни стени.. Осветлението с три проводника през конзолите за ключовете..

Тема "Ел. инсталация на нова(стара) къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: