Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
preslav - майстор
пон май 20, 2019 3:42 pmMIRO_073 написа:
Днес смених и кондензаторите с нови. Резултата отново е нулев. По логиката отивам към генератора... Ще викам фирма да го обследва.
Още в първия си пост спомена за искрене на една от четките - насочи се към тях, колектора и ротора. Не спомена от къде чуваш бученето, двигателят ли се товари, самият генератор ли е със странен звук? Какво повече ще направи фирмата, ще премери съпротивление на изолацията, ще провери полупроводниковите елементи и ще стои да чака 5 часа за да се прояви дефектът?
Мисля, че е рано да се предаваш, огледай сам всичко, подай повече информация (не само тук)!
lov - майстор
Премери ги все пак тези диоди от ново. Не знам от къде си ги поръчвал но на пазара са много ментетата. Искренето е най честия признак на пробил пробили диоди. Какви диоди точно използва и как са закрепени. В повечето случаи се ползват диоди с различна полярност на корпуса за да могат да се монтират на един радиатор заедно едната тройка и на друг другата тройка. Има много модификации та не ни карай да гадаем. При намотка на късо в генератора почти винаги след това напълно изгаря. Докато при възбуждащата горе долу са пак същите признаци с искренето но да не кажа невъзможно или поне не ми се е случвало да поработи малко и след това да се получи дефекта.
Andri01 - майстор
Четки-диод/ диоди/-възбудителна намотка. Провери в тази последователност ,но с пълно разскачване на елемента и един по един.
MIRO_073 - майстор
Стари диоди

Прикачен файл

stari diodi.jpg
MIRO_073 - майстор
Новите... от Квазер. Сменени всички...

Прикачен файл

novi diodi.jpg
DMN - майстор
Аз залагам на проблем с някоя намотка. Като загрее окъсява и тогава се получава дефектът.
:partyman:
MIRO_073 - майстор
Кондензатори сменени (по-горе описано с какви) и общ изглед.

Прикачен файл

kondenzatori.jpg

Прикачен файл

obsht.jpg
plamen6703 - майстор
пон май 20, 2019 3:42 pmMIRO_073 написа:
Днес смених и кондензаторите с нови. Резултата отново е нулев. По логиката отивам към генератора... Ще викам фирма да го обследва.
Мирка, не случайно ти написах по-горе за тринамотъчния /т.3 от схемата/, ако искаш се насочи към него да увеличиш вероятността да откриеш къде е проблема. Иначе си се справил много добре със смяната на елементите. :partyman:
tzetz009 - специалист
:? На мен не ми харесва колко близо са радиаторите на долният ред диоди до общата шина с която са свързани . Оттук се вижда , че направо "жо опре"( малко френски :-D ) . Да не окъсява там ? Малко неуместен въпрос , но все пак да питам !

:partyman: :partyman: :partyman:

Тема "Дизел-генератор АД30-3Т3 - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: