Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
maxaffey - напреднал
Здравейте, имам една трифазна помпа за поливане и искам да я пускам да работи всеки ден в определено време. Проблема е че е трифазна!!!

Търсих за трифазни таймери или някакви инернет ключове на 380 волта, но няма.

Ако някой е срещал подобни ключове или таймери ще съм много благодарен да сподели.

мерси предваринелно
vlax - майстор
Той чичо Гого все пак не е всезнаеш.:-D
Трябва ти контактор и един прост механичен таймер за 5 лв.
Но щом питаш потърси приятел,който разбира от тези работи. :partyman:
petromaniq66 - специалист
Трифазни таймери няма. Реле/контактор-триконтактно управляемо от всякакъв вид с работна намотка 220V и програмируем часовник/таймер. Препоръчвам ти евтиния FFD-50/SG1 и трифазен контактор с работна намотка на 220V. Програмира се за 8 избрани включвания и изключвания дневно-седмично. Мисля стабилизацията му ще устиска и работа на 380V, ако ти липсва 0, а ако не прът в земята и си ти.
maxaffey - напреднал
Здравейте,

мерси за помощта. Значи доколкото разбрах идеята е взимам един трифазен контактор, например този: https://vikiwat.com/kontaktor-trifazen- ... a-3no.html, включвам през него помпата и един таймер 220 волта, като от нето взимам захранване за контактора!!! Такава ли е идеята?

А някой да ми го направи това срещу заплащане естествено да препоръчате? , защото бих се пробвал ама нещо доста ми идва този тирфазен ток и нямам опит с него и да си кажа направо ме е страх да не объркам нещо и да стане сакатлък!!!!

Тема "помощ за таймер за 380 волта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: