Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте!
Преди няколко дни настъпи въпрос относно комбиниран измервателен прибор Gossen Metrawatt M 5010,в режим на измерване на земно съпротивление без допълнителен електрод как трябва да се отчете стойността на заземителя?
Намерих ръководство което е на Холандски..с помощта на гугъл попреведох малко и стигнах до там,че в този режим на измерване резултата се обработва с формула като се вади вътрешното съпротивление на мрежата и съпротивлението на фазния проводник.....молбата ми ако някой може да хвърли малко светлина върху въпросния метод на измерване....
По принцип измерванията ги осъществяваме с Sonel MRU-30 или Benning IT 120B в трипроводна схема (2помощни електрода [сонди] и 1 измервателен електрод).
Въпросът настъпи след като колега работещ с M5010 отчете с 3 ома по голямо съпротивление от измереното с Sonel MRU-30...засега мислим,че не обработват резултата по формулата дадена в ръководството!
Линк към ръководството на Холандски : https://www.libble.eu/abb-metrawatt-m50 ... ?page=0022

*Бях попаднал на тема в този фоум,където колега беше споделил снимка от ръководство на Български...ако някой има достъп до него ще съм благодарен.
Ако някой има опит и наблюдения с въпростният прибор ще съм благодарен ако сподели!
Поздрави!

Тема "Измерване на земно съпротивление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: