• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tzetz009 - специалист
съб май 18, 2019 7:57 pmDMN написа:
..... Ето в такъв случай е добре да има възможност за прекъсване на нулата в таблото на апартамента, защото ако се пръсне тази мека връзка, ще имаме в плюс и наводнение...
:partyman:
.... и офазяване на всичко занулено при Госпожата раздаваща "нула" на блока ! А Тя ( или който и да е ) дали ще го знае това като последствие :? !!! Ако има двоен бАшон за фазата и нулата ще стане ... :censored: !!!

Иначе е интересен случай за добиване на реална представа какво е положението по старите апартаменти !

:partyman: :partyman: :partyman:
nikolov333 - майстор
Проблема е точно със занулените уреди... При трипроводна инсталация след двуполюсен предпазител, не би трябвало да е проблем, но винаги има шанс да "светнеш", особено докато сменяш крушките.. :-D :lol: :lol:
DMN - майстор
tzetz009 написа:
и офазяване на всичко занулено при Госпожата раздаваща "нула" на блока !
Прекъсване на нулата заедно с фазата имах предвид в подобни случаи. За прекъсване само на нулата въобще даже не съм си го и помислял, мислех, че е ясно това :) .
Щото помисли си - сама жена вкъщи с подобен проблем - щрака и вади бушони, и гледа как меката връзка гори и нищо не може да направи...паника.
:partyman:
tzetz009 - специалист
съб май 18, 2019 11:14 pmDMN написа:
tzetz009 написа:
и офазяване на всичко занулено при Госпожата раздаваща "нула" на блока !
Прекъсване на нулата заедно с фазата имах предвид в подобни случаи. За прекъсване само на нулата въобще даже не съм си го и помислял, мислех, че е ясно това :) .
Щото помисли си - сама жена вкъщи с подобен проблем - щрака и вади бушони, и гледа как меката връзка гори и нищо не може да направи...паника.
:partyman:
:) Ама аз само доорисувах по цветно "постапокалипсиса" ! Изобщо не съм си и помислял това , което ти си си помислил , че аз съм си помислил :partyman: ! Прекъсването само на нулата едва ли има някой толкова луд да го направи !
Все пак този казус е малшанс . В една друга тема съфорумника "Тарльо" се оплакваше че ги "пере тока" по водопровода . Незнам как са си решили проблема , но в техния случай ако някой си изключи евентуалния двоен прекъсвач за фазата и нулата и там положението става "много красиВ" !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
lov - майстор
Преди две години писах за подобни последствия от такива недомислици и професионални в кавички изпълнения.

viewtopic.php?p=852549#p852549

Безопастността е като религията. Може да не вярваш в господ но спазваш ритуалите.

В голямата си част тези предписания са написани след като е пролята кръв както се казва в прекия смисъл на думата..
А колегата ти е написал точния член и какво е забранено да се прави. Така че спазваш ритуалите и те това е. :) С клипчета от тубата нещата няма как да станат.
nikolov333 - майстор
Добре де lov, в цитираната тема, двуполюсния предпазител, не е ли по-добрият вариант за защита на нулата от претоварване, на конкретния кръг и кабела до лампите ?? :?
  • 1
  • 2

Тема "Главен прекъсвач" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: