Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
Така, установихме, че кабела дето излиза отзад на конзолата (кутията) отива на контакта в другата стая. Сега остана да установим кой кабел захранва тези контакти и от къде идва. Има ли в някоя от двете стаи работещи контакти?
GeorgiIvanov - помощник
нед май 19, 2019 6:51 pmiliya_i написа:
Така, установихме, че кабела дето излиза отзад на конзолата (кутията) отива на контакта в другата стая. Сега остана да установим кой кабел захранва тези контакти и от къде идва. Има ли в някоя от двете стаи работещи контакти?
Има един.
moimoimoi - майстор
вземи изключи тока на тия контакти, после вземи едни клещи и пробвай да дръпнеш кабел който отива към пода, тоя прекъсналия ще го издърпаш
miliad - майстор
С винта ли ще го издърпа.
И като го издърпа какво ще сложи и как? Той сигурно има професионално жило.
moimoimoi - майстор
ще установи къде е проблема, незнам за какъв винт говориш , той е прекъснал кабела с бургията като е пробивал
iliya_i - майстор
нед май 19, 2019 7:20 pmmiliad написа:
С винта ли ще го издърпа.
И като го издърпа какво ще сложи и как? Той сигурно има професионално жило.
Като го издърпа, после ще издърпа и дригият край към работещият контакт. Ще си купи 2 жила ПВ-А1 със съответният метраж и различни цветове, ще махне дюбелите и ще ги изтегли с здравия кабел за фазата. После ще внимава къде дюбела не влиза и няма да го слага.
miliad - майстор
А не е ли по - лесно да закачи нов кабел към стария, и издърпвайки стария кабел да прекара новия.
iliya_i - майстор
нед май 19, 2019 8:07 pmmiliad написа:
А не е ли по - лесно да закачи нов кабел към стария, и издърпвайки стария кабел да прекара новия.
Аз какво писах по-горе? Със скъсаният ли да ги тегли или със здравия? А как да установи кой е скъсан?
miliad, не можах да разбира мебелист ли си или дограмаджия, щото и в двете посоки даваш добри съвети.
GeorgiIvanov - помощник
Благодаря добри момчета. Сега съм малко по-наясно. Има полза от всичко, Добре че се намери форум и хора.
mironcho - специалист
Виж дали не си дупчил точно под някой от контактите. Може да улесни търсенето.

Тема "Изгубих "Нулата" на няколко контакта едновременно." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: