Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
GeorgiIvanov - помощник
Здравейте. Преди дни пробивах стената с ударна бормашина за сглобяването на первазите във вкъщи. След приключване, установих че съм изгубил нулата на няколко поредни контакта с апартамента. След проверка на съответните контакти установих, че няма охлабени жици.
miliad - майстор
нед май 19, 2019 4:38 pmGeorgiIvanov написа:
Здравейте. Преди дни пробивах стената с ударна бормашина за сглобяването на первазите във вкъщи. След приключване, установих че съм изгубил нулата на няколко поредни контакта с апартамента. След проверка на съответните контакти установих, че няма охлабени жици.
И извода е, да видиш къде си ударил кабела.
GeorgiIvanov - помощник
Интересно е че там където съм дупчил не минава кабел, понеже перваза е ниско долу, а контактите са на около 30 см. височина и кабелите са на това ниво.
miliad - майстор
нед май 19, 2019 4:54 pmGeorgiIvanov написа:
Интересно е че там където съм дупчил не минава кабел, понеже перваза е ниско долу, а контактите са на около 30 см. височина и кабелите са на това ниво.
Панелно жилище ли е?
GeorgiIvanov - помощник
нед май 19, 2019 5:00 pmmiliad написа:
нед май 19, 2019 4:54 pmGeorgiIvanov написа:
Интересно е че там където съм дупчил не минава кабел, понеже перваза е ниско долу, а контактите са на около 30 см. височина и кабелите са на това ниво.
Панелно жилище ли е?
Да.
miliad - майстор
Кабелите идват от пода.
GeorgiIvanov - помощник
нед май 19, 2019 5:15 pmmiliad написа:
Кабелите идват от пода.
Не съм съгласен, защото: първо имам фаза, второ кабелите от ел. таблото минават по корнизите и от там се спускат до контактите и ел. ключовете. Или се бъркам нещо не ми е ясно, но стаите в които съм изгубил нулата се намират в крайните участъци на апартамента и движението на кабели по пода ми изглежда нелогично.
miliad - майстор
Виждал ли си кабелите лично, или така предполагаш.
Аз лично имам малко познания в електротехниката, но солиден опит в пробиване на кабели.
iliya_i - майстор
Можеш да уточниш поне типа на контактите. Явно не са най-честите подови контакти, а може би от старите полускрити, които са в плитки конзоли, до половина в панела и останалото навън.
Като проверява как са стегнати кабелите в коя посока излизаха от конзолата? Бас, че са надолу?
GeorgiIvanov - помощник
нед май 19, 2019 5:31 pmmiliad написа:
Виждал ли си кабелите лично, или така предполагаш.
Аз лично имам малко познания в електротехниката, но солиден опит в пробиване на кабели.
Ами в контактната кутия се вижда какво идва и къде отива. Прав си минават кабели и по пода но те би трябвало да са за захранване на друг контакт. а там където съм отварял се вижда, захранващите кабели които дават фаза и нула в контакта идват от горе. Има разклонение към пода, но се разминава с около 4-5 см. от мястото където съм дупчил. Принципно ми е странно къде отиват точно тези два проводника които минават по пода понеже няма друг контакт към които да са насочени, а пък мисля, че точно тези два кабела отиват до ел. таблото по пода на апартамента и стигат до ел. таблото което е на разстояние от въпросния контакт е на не по-малко от 10-12 метра.

Тема "Изгубих "Нулата" на няколко контакта едновременно." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: