Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
antonioven - специалист
Ами вашата работа е лесна, щом кабелите са в тръби. Каква е панелката двустайна, тристайна? Аз правих ремонт на двустайна, старата инсталация е с два кръга на контактите. Едната линия е 4 квадрата директно към контакт в кухнята, всички останали са на един кръг 2.5 квадрата свързани в затворен пръстен. От таблото кабела слиза на пода от там контакт 1 в хола - контакт 2 хол- контакт 3 хол - контакт 4 хол - контакт 1 спалня - контакт 2 спалня - контакт 1 кухня - контакт 2 кухня и обратно в таблото, кабелите са положени в ъглите на пода. При вашият случай лесно можете да изтеглите нов кабел в повреденият участък, най-лесно става с ПВА2. Както беше споменато в по-горен пост от първият контакт без захранване се изтегля прекъснатият проводник, ако се положи външно може да се определи къде точно е прекъсването, вади се "виновният" винт, от другата страна също се изтегля повреденият проводник, а със здравият се изтегля новата двойка и пей сърце.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
При положение че са в пръстен, би трябвало прекъсването да е на 2 места.
miliad - майстор
нед май 19, 2019 8:18 pmiliya_i написа:
нед май 19, 2019 8:07 pmmiliad написа:
А не е ли по - лесно да закачи нов кабел към стария, и издърпвайки стария кабел да прекара новия.
Аз какво писах по-горе? Със скъсаният ли да ги тегли или със здравия? А как да установи кой е скъсан?
miliad, не можах да разбира мебелист ли си или дограмаджия, щото и в двете посоки даваш добри съвети.
Сори! Разбрах. Аз си представям двужилен кабел, а те са два едножилни.

И двете материи ги разбирам, мисля! Така де ,като влезнем в един апартамент, докато не излезнат пържоли от фурната не си тръгваме. :drinkers: :drinkers:

Тема "Изгубих "Нулата" на няколко контакта едновременно." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: