• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,

Строят ми къща и скоро ще стигнем до етапа на зидарията. Това което се чудя е дали да си наемам човек за прекарване на електрото или да се заема сам.
Занимавал съм се с електроника и не съм бос в темата. Това което ми липсва са някой знания за правилно прекарване на кабели по стените, чупки, монтаж на кутии и др. Някой може ли да ми препоръча четиво да навляза в темата?

Благодаря
plamen6703 - майстор
Сега е модерно да се обучават от клипчета в интернет, щото четенето е свързано с мислене, а който може да мисли и не разбира от ел.инсталции, ще наеме електротехник да му изгради ел.инсталацията :cool:

hidrazin - майстор
пет ное 29, 2019 6:50 pmflashman написа:
Някой може ли да ми препоръча четиво да навляза в темата?
Заповядй
Може и нещо по-близо до теб.
:partyman:
iliya_i - майстор
пет ное 29, 2019 7:20 pmplamen6703 написа:
Сега е модерно да се обучават от клипчета в интернет, щото четенето е свързано с мислене, а който може да мисли и не разбира от ел.инсталции, ще наеме електротехник да му изгради ел.инсталацията :cool:

Заковаването на кабелите с дъски и прекарването през дупките на тухлите ми дойдоха малко в повече. :-D Не успях да изгледам докрай,
vitorio83 - специалист
пет ное 29, 2019 8:33 pmiliya_i написа:
пет ное 29, 2019 7:20 pmplamen6703 написа:
Сега е модерно да се обучават от клипчета в интернет, щото четенето е свързано с мислене, а който може да мисли и не разбира от ел.инсталции, ще наеме електротехник да му изгради ел.инсталацията :cool:

Заковаването на кабелите с дъски и прекарването през дупките на тухлите ми дойдоха малко в повече. :-D Не успях да изгледам докрай,
Е а викни си "електротехник" после :-D
Благодаря!
Ще разгледам видеото и сайта. Някой ако има още - да праща
plamen6703 - майстор
Няма лошо да изгледаш клипа и да се поровиш в сайта за други клипове. Лошото е, че като ти липсва училищната подготовка и нямаш никакви знания по темата може да се довериш на такива и други клипове пускани от неграмотници с комерсиална цел и да останеш излъган. Някой може да ти пълни главата с глупости и ти да кимаш в знак на съгласие, щото не отцепваш нищо по темата.
На теб ти трябват учебници за професионална подготовка! Парите които струват и времето, което ще ти е необходимо да ги прочетеш за да разбереш /ако можеш/ , че нищо не разбираш е по-скъпо от това да платиш на някой,който е инвестирал и натрупал необходимата професионална квалификация да ти свърши работа. През това време ти с твоя професионален опит в друга сфера ще си изкарал пари да му платиш за положеният труд.
Така по цял свят, само тук в БГ все още мисленето в тази посока е затруднено и все още има такива, които гледат да минат по-евтино или да е без пари. :partyman:
valentino76bs - майстор
пет ное 29, 2019 10:28 pmvitorio83 написа:
пет ное 29, 2019 8:33 pmiliya_i написа:
пет ное 29, 2019 7:20 pmplamen6703 написа:
Сега е модерно да се обучават от клипчета в интернет, щото четенето е свързано с мислене, а който може да мисли и не разбира от ел.инсталции, ще наеме електротехник да му изгради ел.инсталацията :cool:

Заковаването на кабелите с дъски и прекарването през дупките на тухлите ми дойдоха малко в повече. :-D Не успях да изгледам докрай,
Е а викни си "електротехник" после :-D
И що какъв е проблема.....? Какво не ви харесва...га станахте калайджии га ви почерня гъза
tzetz009 - специалист
съб ное 30, 2019 10:28 amplamen6703 написа:
.......Така по цял свят, само тук в БГ все още мисленето в тази посока е затруднено и все още има такива, които гледат да минат по-евтино или да е без пари. :partyman:
:? Повечето хора "наливат" пари в жилището си за какво ли не , но не и за качествена и удобна електроинсталация . Тя така или иначе после няма да се вижда :lol: - дай да я оставим "девета дупка на кавала" ! Е , цял живот ще се спъваме после в удължители , ама к'во толкова ! Много са малко тези , на които всичко това с видимите кабели им писва и поставят условието да имат наличен контакт за всичко . Та , в един апартамент с разширена кухня-трапезария стигнах до 23( двадесет и три ) контакта . На въпроса на собственика : "- За какво е 23-тия контакт ?" учтиво отговорих , че е за Коледните ламБи , които евентуално ще защипе със щипки към пердето на прозореца :) и за да не "пуска" удължител за тях !

:partyman: :partyman: :partyman:
Lisko - майстор
В нашите "картонени бунгала" не само кабелите, но и една камара други неща стават по-лесно и се поддържат по-лесно.
Не се дуя - мойта заслуга естествено е нулева, но просто фактите се набиват на очи. Брат ми строи тухлена къща в България.
Толкова мъки...
  • 1
  • 2

Тема "ЕЛ - обучителни материали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: