Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Mileniom - помощник
Здравейте! Вчера пуснах пералнята, която си изпра и изцентрофугира съвсем нормално. Днес я пускам отново, но нито един от индикаторите на предния панел не светна, вратата се заключи и започна да цъка нещо отзад където е филтъра за входяща(чиста) вода. Някой сблъсквал ли се е с подобен случай и къде да търся повредата?
vlax - майстор
Цъка най-вероятно магнет ментила.Пусни им вода и ще спре да цъка.За другото трябва още информация.
:partyman:
plamen6703 - майстор
вт юни 18, 2019 8:12 pmMileniom написа:
Някой сблъсквал ли се е с подобен случай и къде да търся повредата?
Повредата определено ще трябва да я търсиш в пералнята. Гледам, че си я отворил и си почнал, измери ли до "платката" има ли захранване?
На платката има друга по-малка платка, често дефектира един диод и понякога и един транзистор, знаеш ли какво е диод и транзистор, ремонтирал ли си до момента електронни модули? Питам те не за друго, а дали да ти давам насоки в тази връзка. :partyman:
Mileniom - помощник
вт юни 18, 2019 8:33 pmplamen6703 написа:
вт юни 18, 2019 8:12 pmMileniom написа:
Някой сблъсквал ли се е с подобен случай и къде да търся повредата?
Повредата определено ще трябва да я търсиш в пералнята. Гледам, че си я отворил и си почнал, измери ли до "платката" има ли захранване?
На платката има друга по-малка платка, често дефектира един диод и понякога и един транзистор, знаеш ли какво е диод и транзистор, ремонтирал ли си до момента електронни модули? Питам те не за друго, а дали да ти давам насоки в тази връзка. :partyman:
На първия въпрос - да
На втория - да знам какво е транзистор и диод, обаче никога не съм ремонтирал.
Забелязах, че на голямата платка има 2 диода, които са с нагар като опушени. Жената каза че преди около месец забелязала да излиза малко пушек точно от контролния панел, но от тогава до сега пералнята е ползвана много пъти без да прави проблеми.
Mileniom - помощник
вт юни 18, 2019 8:18 pmvlax написа:
Цъка най-вероятно магнет ментила.Пусни им вода и ще спре да цъка.За другото трябва още информация.
:partyman:
Пусках ама пак така си цъкат, че даже и маркуча за чиста вода подскача.
plamen6703 - майстор
вт юни 18, 2019 9:08 pmMileniom написа:
вт юни 18, 2019 8:33 pmplamen6703 написа:
вт юни 18, 2019 8:12 pmMileniom написа:
Някой сблъсквал ли се е с подобен случай и къде да търся повредата?
Повредата определено ще трябва да я търсиш в пералнята. Гледам, че си я отворил и си почнал, измери ли до "платката" има ли захранване?
На платката има друга по-малка платка, често дефектира един диод и понякога и един транзистор, знаеш ли какво е диод и транзистор, ремонтирал ли си до момента електронни модули? Питам те не за друго, а дали да ти давам насоки в тази връзка. :partyman:
На първия въпрос - да
На втория - да знам какво е транзистор и диод, обаче никога не съм ремонтирал.
Забелязах, че на голямата платка има 2 диода, които са с нагар като опушени. Жената каза че преди около месец забелязала да излиза малко пушек точно от контролния панел, но от тогава до сега пералнята е ползвана много пъти без да прави проблеми.
При това положение ще ти е трудно да се справиш сам, опушените диоди може да се окажат резистори и т.н.
Не си писал от кой град си, но се огледай и разпитай за читав сервиз за ремонт на електронна техника. Не става дума за тенекеджии от сервиз за ремонт на перални, а за електронна техника. За около 30-35 лв. ще ти ремонтират платката, ако е сервиз за перални те са "чейнчаджии" сумата ще е поне двойна или "нова" платка за 200 лв. :)
Дано имаш късмет! :partyman:
vlax - майстор
вт юни 18, 2019 9:10 pmMileniom написа:
Пусках ама пак така си цъкат, че даже и маркуча за чиста вода подскача.
Е той маркуча подскача от това,че магнет вентила пуска и спира водата.Насочи се съм платката.Ако има снимки на платката още по-добре.
Дай да видим това,което е опушено.
:partyman:
Mileniom - помощник
plamen6303 от Плевен съм не знам сервизи за електроника, но ако се стигне до там да дам 200 лв за нова платка, май е по-добре да се насоча към закупуване на нова пералня.

vlax Утре ще пусна снимка понеже сега е сглобена пък е късно да я чупя пак :-D
vlax - майстор
вт юни 18, 2019 9:41 pmMileniom написа:
plamen6303 от Плевен съм не знам сервизи за електроника, .......
Отиди в магазина на Конрад-Щайнбергер на центъра и питай момчетата,може би ще ти препоръчат някой.
:partyman:
plamen6703 - майстор
вт юни 18, 2019 9:41 pmMileniom написа:
plamen6303 от Плевен съм не знам сервизи за електроника, но ако се стигне до там да дам 200 лв за нова платка, май е по-добре да се насоча към закупуване на нова пералня.
Не снимай нищо, освен ако не те влече да си снимаш частите на пералнята. Ремонта явно трябва да се случи в сервиз. Пускам ти на л.с къде да потърсиш помощ. Ако решиш след това можеш да споделиш какъв е резултата, ако си потърсил такава :) ! :partyman:

Тема "Проблем с пералня Indesit WIA 102" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: