Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
miliad - майстор
чет юни 27, 2019 5:43 pmalabalam написа:
чет юни 27, 2019 5:33 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
От два ключа ли се пали и гаси една лампа?
Някога светила ли е коректно?
Ключа е двоен ако това имаш предвид и ако е така - да, двоен ключ за една лампа.

Така е взет апартамента, не знам дали е светела някога.
Вие двамата сигурни ли сте че говорите за едно и също? :)
iliya_i - майстор
вт юни 25, 2019 10:27 pmalabalam написа:
Сградата е ново строителство ...
Цитата е от другата ти тема - би следвало ссградата да е в гаранция. Викай строителя, да си оправи бакиите.
kozl - майстор
Не се заблуждавай от цветовете на проводниците в ключовете. Това кафяво, синьо, жълтозелено е защото такъв кабел са имали такъв сложили. В ключа обичайно нула и защитен проводник не се извеждат.
Но пък нашите техници ползвайки еднакво оцветени кабели бяха объркали връзките и грешно свързали ключа по съответсвие на цветовете и като щракнеш ключа за осветление пада предпазителя.
Та като свързваш жиците в ключа изключвай предпазителя за повече сигурност.
А най-подходящо е да ползваш пробна лампа.
alabalam - напреднал
чет юни 27, 2019 6:20 pmplamen6703 написа:
Махни двойният ключ и свържи кабелите на ключа на късо и виж какво се случва горе на трите кабела на фасунгата, ако излезе на някой от тях това, което го "няма" става лесно :) ! :partyman:
Как да го направя, че ме е страх искам точни указания. Вържа всички кабели на едно и пускам тока? После проверявам във фасунката какво става?
plamen6703 - майстор
чет юни 27, 2019 7:20 pmalabalam написа:
чет юни 27, 2019 6:20 pmplamen6703 написа:
Махни двойният ключ и свържи кабелите на ключа на късо и виж какво се случва горе на трите кабела на фасунгата, ако излезе на някой от тях това, което го "няма" става лесно :) ! :partyman:
Как да го направя, че ме е страх искам точни указания. Вържа всички кабели на едно и пускам тока? После проверявам във фасунката какво става?
На една фасунга с лампа свържи два кабела да можеш да я ползваш за пробна лампа, разкачи кабелите на фасунгата на тавана, свържи кабелите на ключа накъсо, включи предпазителят и с пробната лампа докосваш по кабелите на тавана да светне лампата :) ! :partyman:
alabalam - напреднал
Махнахме жълтия проводник от фасунката и закачихне синия и воаля, светна.
kozl - майстор
чет юни 27, 2019 7:31 pmalabalam написа:
Махнахме жълтия проводник от фасунката и закачихне синия и воаля, светна.
Е да де ама ти къде търси фаза :? Само на кафявото ли :lol:
alabalam - напреднал
чет юни 27, 2019 7:35 pmkozl написа:
чет юни 27, 2019 7:31 pmalabalam написа:
Махнахме жълтия проводник от фасунката и закачихне синия и воаля, светна.
Е да де ама ти къде търси фаза :? Само на кафявото ли :lol:
Честно казано не знаех какво правя. Ама накрая се нагодиха нещата.

Благодаря за съпорта!
velas - специалист
чет юни 27, 2019 7:31 pmalabalam написа:
Махнахме жълтия проводник от фасунката и закачихне синия и воаля, светна.
Викни си ел.техник да ти провери инсталацията... със сигурност има и други абсурди...
nikolov333 - майстор
чет юни 27, 2019 7:20 pmalabalam написа:
чет юни 27, 2019 6:20 pmplamen6703 написа:
Махни двойният ключ и свържи кабелите на ключа на късо и виж какво се случва горе на трите кабела на фасунгата, ако излезе на някой от тях това, което го "няма" става лесно :) ! :partyman:
Как да го направя, че ме е страх искам точни указания. Вържа всички кабели на едно и пускам тока? После проверявам във фасунката какво става?
Това с всичките кабели на късо не го пробвай изобщо, че късото ти е сигурно.. :idea:

Тема "Липса на фаза във фасунките" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: