• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
plamen6703 - майстор
нед юни 30, 2019 12:15 pmkabakumcho написа:
имаше вода на дъното, сега трябва да намеря и откъде се натрупва.
Благодаря за отговорите.
За това ти е показала грешката, водата трябва да я отстраниш и пробвай да пуснеш пералнята, може да се окаже, че ще работи без проблеми до следващият път :) При всички положения дори да проработи без проблеми огледай да видиш какво се случва с оттичането на водата! :partyman:
kabakumcho - специалист
Прикачен файл:
WPS.jpg датчика
нед юни 30, 2019 10:55 amkabakumcho написа:
...... Къде да търся този датчик и има ли възможност да се изчисти гршката? .....
Така, датчика за водна защита се намира в най-долната част на дъното, в нещо като ваничка. Тъй като нямаше вода по пода на пералното се съмнявах, че е проблем в датчика.
Като отворих пералнята се оказа, че има вода върху дъното и това е задействало защитата.
Пуснах един цикъл и докато не стигна до центрофуга нямаше течове. При центрофугиране почна да подлизва по корпуса на казана и капеше. Айде отново разглабяй, сваляй и другата страница, капак и прочие. Проблема се оказа в най-горната част на казана, шланга не влизаше достатъчно плътно, намазах го с някакъв останал стар силикон и сега е наред. Ако пак стане ще отварям само горния капак, фасулска работа като се има предвид, че вече я разглабям за норматив. :lol:
Прилагам и снимки, на някой може да са от полза.

Прикачен файл

wash.jpg проблемната точка
stefan33 - специалист
Когато светят и двете лампички в червено-имаш вода на дъното.Датчика е там един кръгъл,около 10см диаметър.При мен капеше вода от дебелия маркуч стегнат към барабана и то само при центрофуга.Махаш предния капак,после страничния,връщаш предния,пускаш да пере и гледаш.
Здравейте ! Имам и аз проблем с пералня Miele . Пуснах е , нямаше проблем, но по късно по време на пране на екрана се появиха 3 черти , една до друга и постоянно премигат 2 червени лампи. Не знам какъв може да е проблема . Помогнете ми .
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с пералня Miele" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: