Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bezimenen - напреднал
Здравейте,

Предстой ми смяна на пури 120 см. с лед (едностранно захранване). Плафоните са омазани с боя и мърсотия, та за да свети по-силно мисля да ги премахна. Чудя се може ли нещо да гръмне някоя пура и да падне, и да увреди някой? Гледам, че са пластмасови.
plamen6703 - майстор
Когато човек извършва дейности, които изискват определена професионална компетентност, която той не притежава е възможно да има нежелани последствия както за самият човек, така и за околните!
Ако не знаеш какво правиш и нямаш необходимата професионална подготовка не се занимавай с ремонт на електрически уредби и уреди, така е най-разумно и здравословно! :partyman:
hidrazin - майстор
вт юли 02, 2019 7:15 pmbezimenen написа:
... Чудя се може ли нещо да гръмне някоя пура и да падне, и да увреди някой? ...
Може, всичко може.
И вероятността е толкова голяма, колкото да падне плочата на тавана и да избие всички хора в стаите...
:partyman:
ky-kyy - майстор
Някъде бях чел, че по-често умират хора от паднали кокосови орехи, или пък пури, върху главите им, отколкото от ухапване от акула. :shock:
hidrazin - майстор
вт юли 02, 2019 11:12 pmky-kyy написа:
...Някъде бях чел...
В България от смях - като слушат речите и изказванията на политиците ни... :-D
:partyman:
ky-kyy - майстор
И от смях се умира....Но мисълта ми беше, че всеки го е страх, като види озъбена акула, обаче не му пука, като види кокосов орех в супермаркета...или пък лед пура....А те са в пъти по-опасни от акулите, па били те и озъбени :)
zz_stefanov - майстор
вт юли 02, 2019 7:15 pmbezimenen написа:
Здравейте,

Предстой ми смяна на пури 120 см. с лед (едностранно захранване). Плафоните са омазани с боя и мърсотия, та за да свети по-силно мисля да ги премахна. Чудя се може ли нещо да гръмне някоя пура и да падне, и да увреди някой? Гледам, че са пластмасови.
Съмнявам се че пурата ако падне ще увреди някой, но ако тези стари тела падат може.
Огледай ги как са закрепени, монтажниците ползват много съвременни методи за монтаж, като набиване на дюбел пирони с перфоратора та дори и стреляни пирони с пиропатрон. В резултат, пластмасовия гръб на тялото е напукан и от стареене при по сериозна интервенция върху тях започват да се чупят и падат.
Отделно носачите на пурите и кабелите са доста опечени и си искат смяна (собено при едностранно захранване, където фазата и нулата са в един носач.)
tzetz009 - специалист
вт юли 02, 2019 7:15 pmbezimenen написа:
.... Плафоните са омазани с боя и мърсотия, та за да свети по-силно мисля да ги премахна. Чудя се може ли нещо да гръмне някоя пура и да падне .....
:) Ти внимавай да не оттървеш някоя от старите при демонтажа ! Хвърчащи стъкла и живачни пари :butthead: !

И си почисти дифузера с е'но просто "веро" и вода ! Ако не се налагаше разпръскване на светлината , хората нямаше да го сложат !

Не е хубаво толкова да Ви мързи [-( !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
bezimenen - напреднал
Не ме мързи, просто искам по-добра светлина. Тя пластмасата е остаряла и са като мъгливи. Те сега са от обикновените, та тепърва ще ги преобразувам, та няма нагрявания. Правил съм го та споко:) Абе като се замислих най-добре е да си сложа капаците да ми е мирна главата. Аз не виждам логика тоя капак да разпръсква светлината, ама може и да е така. За закрепването не ми се говори. Каратаван и връзвани на 2 места с тел прекаран през 2 дупки за тел, ма се чудя как са прекарали телта през дупките (разстоянието е 10-ина сантиметра от едната до другата) отгоре не може да се влезне. Няма таван.
valentino76bs - майстор
вт юли 02, 2019 7:15 pmbezimenen написа:
Здравейте,

Предстой ми смяна на пури 120 см. с лед (едностранно захранване). Плафоните са омазани с боя и мърсотия, та за да свети по-силно мисля да ги премахна. Чудя се може ли нещо да гръмне някоя пура и да падне, и да увреди някой? Гледам, че са пластмасови.
Те лампи от най старите дет са по 1 тон са се откачали и висват на кабелите така ,че излишни притеснения за тръбите.По добре разкарай капаците или ги вържи с опашки ...,че те по има вероятност да издрънчат някоя глава.Пък и нашите български глави са корави стаинлес стиил брат :) та една пластмаса може само да ги одраска.

Тема "Може ли да гръмне лед пура?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: