Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
GalinBelos - специалист
Един съвет от мен - не си поръчвам такива неща от Китай . Купи ги от тук , като задължително да ти ги сглобят в магазина и да ти демонстрират че всичко работи . Масово тия контролери за RGB не работят още от кутията .
a.iliev - специалист
И аз така смятам да направя, просто дадох такъв линк.
hidrazin - майстор
нед юли 14, 2019 10:10 pma.iliev написа:
И не разбирам защо да не е лъжица за моята уста...
Ми не говоря за финансова а за умствена/образователна уста.
Ако вземеш от БГ получаваш един плюс - ще ти го пуснат да свети.
Иначе получаваш тройна цена за същото (минимум), и никаква гаранция(като при китайците).
Но задължително по-скъпо в пъти.
Имам си девиз - Никога български фирми и работници!!!!
Взимаш само в краен случай и железни договори!
:partyman:
a.iliev - специалист
Нали за това питам, човек от всичко ли трябва да разбира!?
hidrazin - майстор
нед юли 14, 2019 11:14 pma.iliev написа:
... човек от всичко ли трябва да разбира!?
Ми не. И за тВа следното не се връзва:
нед юли 14, 2019 7:58 pma.iliev написа:
Ще слагам Led ленти ...
Като не разбира, не се и захваща.
Лека.
:partyman:
P.S. Ся щъ мъ лепнат джендърите... :lol:
tzetz009 - специалист
Вярно е , че много от контролерите съвсем не работят както подобава ! Примерно искате да изкарате бял цвят от RGB лента - съответно натискате белият бутон на дистанционното ! Да , ама не :lol: ! Нищо не става ! Просто няма такава функция !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
nikolov333 - майстор
Дизайнера и инсталацията са бошлаф..
1. Захранването при 12V трябва да е близо до лентите за да нямаш пад на напрежението до тях.. Най-добре е да е в центъра на тавана :-D, но понеже трябва да се охлажда и не може да е точно там, му търси най-близкото място до лентите с най-малка дължина на кабела до тях. При по-дълги разстояния от 4-5 метра ще се наложи да ползваш по-дебел кабел до лентите заради пад-а на напрежението..
2. В случая, в зависимост от общата дължина и мощност на лентите, най-добре е те да се захранват в поне четири точки и да са свързани "кръгово" за да е равномерна светлината, която отдават.. Най-общо казано лентата трябва да има захранване на всеки 5 метра, тоест, обикновено захранването в четирите ъгъла на тавана им стига. Моите са захранени през 2 м понеже са 18w/м и иначе не им стига тока. Това с усилвателите за rgb ленти не съм го играл . :?
3. Захранването е добре да е с пасивно охлаждане заради шума, но пак зависи от мощността.
4.Не бих си сложил rgb понеже за мен е цигания и не ме кефи, още повече, че много държа на осветеността с естествена цветна температура и по-скоро бих мислил по темата за двуцветна лента с бяла и жълта светлина и контролер, който да я регулира като цвят и сила до жълто-бяла дневна цветна температура в зависимост от отразената светлина от стените и обзавеждането в стаята.. За цвето-предаване няма смисъл да говорим . :-D
5.Работата хич не проста и често води до неудовлетворителен резултат, за това цялата система трябва да се тества в РЕАЛНИ условия, понеже има много фактори, които и влияят.. включително цвета на стените и обзавеждането, могат да са в резонанс със светлината от лентата и има огромен шанс да стане нещо, което не те кефи, а вече ще си дал едни пари.. 💰
Не налагам на никого моето виждане, но ако не разбирам, с кеф бих платил на някой, на който това му е работата, особено, ако ще имам гаранция и поддръжка поне две години.. :idea:
П.П.Да се има предвид, че наемането на специалисти също не гарантира задължително добри резултати, за това не бързайте с плащането на авансови суми. :-D
lecki - специалист
a.iliev И на мен много ми харесва RGB подсветка,
1. Нужна ли е влагозащитена лента ? - обикновенната се охлажда по-добре
2. Направи първо на най-малката стая за да придобиеш представа за целия процес
3. Захранването на усилвателите и белите светодиоди можеш да го пуснеш просто с
по-дебели кабели напр. 2,5мм2 (или повече, ако забелязваш някаква неравномернност в осветлението)
заедно с лентата
4. може да са и отделно RGB и бялата лента или както каза един колега отделно осветително тяло
за бялата светлина

Успех!
a.iliev - специалист
Благодаря на всички отзовали се. Притесняваме липсата на бяла светлина, която ще бъде основна за жилището. Смятам, че много рядко бих използвал другите цветове, но щях да се радвам да ги има. И все пак за себе си взех решение да си взема на philips лентите. Има точно в момента добри намаления в амазон и грубо ще платя за тези метри около 1900 лв. Най-доброто в случая е че няма да се занимавам с трансформатори и просто ще ми трябват контакти.
Lutchezar - майстор
Според мен все още истинска бяла "дневна" светлина все още със светодиоди не става. Спектърът е непълен. Винаги е компромисен вариант.
Леко встрани от темата, познат има фризьорски салон, поръча си осветление което не дава сенки. Светодиоди плюс опънат таван. Сумата беше над 3000, но като го помолих да попита за осветеност дали е мерена и в кои точки, фирмата изпълнител му казала че действат по таблици с брой светодиоди в зависимост от площта която трябва да се освети. Никой нищо не мери и не проверява на практика. Влизал съм в салона, според него се запазвали цветоусещането, все пак жените искат да са боядисани в техния си цвят, но за мен светлината беше далеч от естествената...
Има адски много подводни камъни в светодиодното осветление.
Успех!

Тема "LED лента и Hue" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: