Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vld
Благодаря ви, много! Бързах много със закупуването на лентите, защото майсторите ми искаха да ги поставят преди да боядисат, защото е трудно(тясно) бъркането по бордовете на тавана и може да оставят пръсти по стените. Днес ги купих от OMEGA LIGHT, като последните няколко дена съм обиколил приблизително 10 магазина специализирани в осветление в София. Навсякъде или нямат наличности или трябва да се чака, дори понякога и месец примерно за смарт контролер. Намерих OMEGA LIGHT като вече от приблизително 10 изготвени оферти от други магазини знаех точно какво ми трябва, но цените бяха в пъти по - високи. Започнах да търся в интернет със същите имена на продукти и ми направи впечатление този магазин и веднага разгледах и за други неща и видях, че има и физически офис. Днес отидох сутринта и взех всичко, първо нещата бяха в пъти по - евтини от други магазини и обслужването беше на много високо ниво и най - важното имаха от всичко по много видове и след като поръчах за 5 минути ми ги предоставиха нещата. Препоръчвам този магазин, може и да има и други по - добри, но след 10 опита, за мен този беше най - доброто. Остава сега да монтираме лентите и да видим дали всичко ще е окей и с тях.
Чета по горни коментари, относно това, че RGB лентите не могат да достигнат бяло, да за повечето е така, но в един от магазините ми показаха лента която беше не знам дали е точно така правилно да се изразя, но с един диод, който беше разделен на две части, от едната част идваше RGB, а от другата само неутрална бяла светлина на 4000К, като не може и двете да работят едновременно, трябва да се switch-ва между тях!
Благодаря отново!
tzetz009 - специалист
:? Бай Китаец от кое време е пуснал лед-ленти на 4000K в Практикер(ри-куа-ма). Това с комбинирането на топло-бяла и студено-бяла светлина изхвърча в историята!!! Разходете се по магазините и си заредете.

:partyman: :partyman: :partyman:
Lisko - майстор
Лентата не свети, светят диодите които за на нея. Така че ако продавача не може да отговори на въпроса - какви са диодите на тая или оная лента - пиши го некомпетентен и отивай другаде.
Същото важи и ако ти продават фенерче. Ако отговора е "ааа, много мощен е - 15 вата диод" и не може да ти каже дори производителя на диода.
yanko78 - специалист
Още в по горния коментар споменах, че има ленти които са rgb и бяла от топло до студено. На тях има стандартния rgb + допълнително двоени бял/жълт диоди, които правят бялата светлина от топла до студена. За мен, по важното и практично е, да имаш възможност, да контролираш цветната температура на бялото, от колкото цветове. Въпрос и на вкус е, ако искате цветно, бялото се обизмисля да го коментираме.
hkrachunov - напреднал
Ето полезно четиво:
https://smartarena.bg/rgb-rgbw-rgbic-rg ... svetlenie/

https://smartarena.bg/kakvo-e-rgbic/

А за контрол ето това https://smartarena.bg/produkt/wifi-rgb-kontroler/ ползвам го през телефон става. Бях го вързал и с IFTTT в комбинация с NFC таг, така че само да доближиш телефон... дори такъв, който няма инсталиран и настроен софт, за контрол. Това което правеше е да включвам/изключвам... за контрол на цветовете разбира се през апп.
Но след като един ден се зачетох какво и как споделя като информация IFTTT го разкарах. ГУГЪЛА ОК знае всичко кво правим, ама някви треторазредни компании... та в момента се каня да го допълня с кинетичен ключ. Цвета разбира се пак остава с контрол само от приложението.
MamaMy - майстор
вт яну 10, 2023 7:36 pmvld написа:
Здравейте,
искам да поставя скрито лед осветлени ( RGB smart led лента) на таваните в хола и в спалнята. Кабелите, които са ми пуснали майсторите и в двете стаи са 0.75 . Разстоянието на лед лентата в хола е 12м, а в спалнята 14м. Исках да взема лента на 24V, но много трудно се намира такава по магазините, а дори и да има е около 200лв за 5м. Аз търся доста по - евтин вариант. Затова реших да търся 12V, защото те се продават по - масово и са по - евтини. За мощност на лентата предпочитам да е около 15W и 60 броя диоди на метър. Ще ми трябват и два трафа по около +-200W. Искам да управлявам лентите само през телефона чрез wi-fi или zigbee(имам zigbee hub), не искам никакви дистанционни и други от този сорт. За това ще ми трябва смарт контролер, който да е около 200W и той.
Днес минах през Mr Bricolage и там нямаха останали контролери, а лента за 24V никога не са имали. Реших да мина през специализирани магазини за осветление на бул. Христо Ботев в София и положението беше много зле в 6 от тях, нито продаваха ленти на 24V, нито контролери. Само на 1 място ми предложиха всичко, но трябва да чакам за него 1 месец, а и мисля, че цената в този магазин беше много висока.
Моля за помощ, ако знаете от къде мога да закупя?
На мен цялата тема ми звучи рекламно. Първо ни зарибиха с въпроси и после гръмнаха бомбата с отговорите налични само на едно място. :?

Тема "LED лента и Hue" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: