Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, разполагам с такъв смарт ключ, който съм го купил преди повече от година (от алиекспрес, за около 30/40 лв мисля че беше.
Изображение

Изображение

Тъй като знанията ми за ток са много малки и мога общо взето обикновен контакт да свържа и дотам. Бях го оставил известно време, уж един познат щеше да го свърже и така не се получи. Решил съм да е смарт поради опцията да се програмира, което за мен ще е от огромна полза. Бойлерът ми е на Елдом, 2400W (2x1200W). А сегашният ключ/конзола е такъв тип:
Изображение
Изображение
Изображение
Според вас, този 20А ключ прекалено много ли е? И другият въпрос, може би крайно лаишки, аз поне не виждам кабел земя, а очакването ми беше, че именно то ще ме затрудни. Мога ли по някакъв начин да вместя този ключ в конзолата поне (горната част), защото ако се махне, ще има дупка в стената отдолу)
Извинявам се предварително за глупавите въпроси :-D
DundyTheCroc - майстор
Няма такова нещо като прекалено много за ключ (в случая реле, което е вътре), друг е въпроса тези китайски 20А дали се равняват на 10-11А реални, колкото ти е бойлера.
Кабел земя няма, понеже инсталацията очевидно е двупроводна, в самия бойлер нулата трябва да е с мост към корпуса.
Ключа в момента ми се струва, че прекъсва и нулата, което не е правилно.
Кабела към бойлера е снаждан, което също не ми вдъхва доверие как ли е изпълнено.
Предвид въпросите, които задаваш, намери друг приятел или още по-добре читав техник да ти свърже ключа :)
hidrazin - майстор
+1 И на мен ми се струва че и сега нещата никак не са розови.
Поне по снимката ми се струва че се прекъсва и нулата - много опасно.
А китайският ключ има две клеми за нулата - N и N1
Би трябвало да са свързани заедно но не е ясно какво е измислил китаеца.
Ако не са свързани вътрешно заедно ще е проблем да се използва.
:partyman:
Ал_ - специалист
пон яну 16, 2023 2:56 pmhidrazin написа:
но не е ясно какво е измислил китаеца.
имат вариант те и "no neutral"
моят електротехник държеше да го отвори за оглед, и го отвори преди да го монтирам
DundyTheCroc - майстор
Масово гледам отзиви в Алито с нагорели подобни ключове, бих му поверил най-много реле да командва :)
krasi92 - майстор
Много е полезно да си програмира човек бойлера но не с тоя боТлук. Като му се сдуха карантията и си става обикновен бойлер или неработещ бойлер.

Тема "Свързване на смарт ключ за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: