• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
MamaMy - майстор
Бойлера си има идеално упътване за който трябва да го монтира. За останалите които нямат работа там, друго не е необходимо. :)
Теси наистина са "голяма марка". Правят големи боклуци :lol:

ПП Ако искаш да имаш ДТЗ на бойлера, няма как да минеш без допълнително табло до него. Другия вариант е да разкъртиш до централното табло за да пуснеш трижилен кабел. Има комбинирани ДТЗ с вграден предпазител.
krasi92 - майстор
С 2х2,5 до боилера няма как да сложиш дтз и след като отива директно в таблото кабела е препоръчително да си опънеш нов кабел 3х2,5 от таблото до боилерен ключ на входа на банята и от там в боилера.при 3х2,5 можеш да сложиш дтз.
пет юли 19, 2019 11:14 amkrasi92 написа:
С 2х2,5 до боилера няма как да сложиш дтз и след като отива директно в таблото кабела е препоръчително да си опънеш нов кабел 3х2,5 от таблото до боилерен ключ на входа на банята и от там в боилера.при 3х2,5 можеш да сложиш дтз.
благодаря, това не го знаех:

За правилното функциониране на диференциалнотоковата защита е необходимо нулевият проводник (неутрала, N) и защитният проводник (PE) да бъдат отделни проводници, т.е. да има система TN-S или TT (три- или петпроводно изпълнение). След диференциалнотокова защита нулевият и защитният проводник не трябва да се свързват електрически никъде помежду си.
nikolov333 - майстор
Ключовата фраза е "правилното функциониране", а това значи да изключи веригата при първото регистриране на утечка.. Във всички останали случаи, дори при две или едно-проводна инсталация, изправната ДТЗ ще изключи в момента на утечката тоест през "консуматор", който може да бъде уред или човек, в зависимост от ситуацията..
Прикачен файл:
IMG_5137.JPG
Ще прокарам трипроводен кабел от таблото. Въпросът ми е кое е фазата на снимката:
Прикачен файл:
boylerIMG_5136.jpg
iliya_i - майстор
A - фаза
B - нула
(познава се по това, че терморегулатора прекъсва фазата)

Погледна ли стр. 10 от инструкцията?
  • 1
  • 2

Тема "бойлер инсталация с ДТЗ и бушон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: