Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gecata1059 - специалист
Не съм електротехник, но според мен входяща и изходяща фаза трябва да е един и същи цвят. И на схемата на L3 е свързана нулата, а не изходяща фаза. Най добре си викни квалифициран ел. техник.
iliya_i - майстор
Тя конзолата замазани, ама кабелите са изведени в нея. И могат да се проверят. Само трябва да се извади ключа, който смяташ да махаш. Нали си се срещнал с човека, дето е правил инсталацията. Що не пита колко струва смяната. Той най-добре знае, кое, къде и как е свързал. Сигурно нулата и земята са директно в разклонителната кутия горе. Тогава трябва да върнем входящата фаза на L1 долу на схемата, изхода щата на L1 горе, а нулата на L3.
kozl - майстор
ср юли 17, 2019 10:30 pmtzetz009 написа:
Жълто-зеления ти е нула от разкл. кутия колкото да ти свети ключа . Кафявия - фаза от таблото . Синия - фаза към бойлера .
И аз съм на такова мнение, но винаги залагам на проверка. Първо с фазоуказател на кафявия и синия цвят за наличие на фаза. Като щракаш ключа на един от цветовете фазата трябва да изчезва, това е проводника за бойлера. Разкачи съществуващия ключ и свържи пробна лампа при към ЖЗ - кафяв, после ЖЗ - син. Ако кафявия е входяща в ключа фаза лампата ще свети м-у него и ЖЗ и няма дя свети м-у син и ЖЗ. Ако проверката е така, то по шнайдерската схема кафевия на клемата с надпис L1, синия на клема срещуполажна на тази с надпис L1, ЖЗ на клема с надпис L3 и една клема ти остава без свързване.
tzetz009 - специалист
Човека няма и намерение да си прави пробна ламБа и да си купува мултицет и тем подобни !!! Просто искаме :
ср юли 17, 2019 10:46 pmLuckyBG написа:

.......Но аз не питам кой цвят какво е, а как трябва да вържа жълто-зеления в новия ключ?
Разбирам, че на L1 връзвам фазата (кафявия проводник), тя се прекъсва (включва и изключва) от ключа и (.... едни простотии !!!...). Къде връзваме жълто-зеления проводник?
Не се харесвам , че помагам на такива хора !

:partyman: :partyman: :partyman:
DMN - майстор
Жълтозеленият го свързваш на един от двата извода на L3. Като го свържеш на единият извод L3, лампата на ключа ще свети постоянно без значение дали ключът е включен или изключен, а като го свържеш на другия извод L3, лампата в ключа ще се прекъсва и ще свети когато ключа е включен и няма да свети когато ключа е изключен.
Това е според мен.
П.П. Не разбрах - този бойлер колко ключа има? Щото в началото си писал - "искам да сменя ключовете за бойлер" :? .
:partyman:
iliya_i - майстор
чет юли 18, 2019 4:35 pmDMN написа:
Жълтозеленият го свързваш на един от двата извода на L3. Като го свържеш на единият извод L3, лампата на ключа ще свети постоянно без значение дали ключът е включен или изключен, а като го свържеш на другия извод L3, лампата в ключа ще се прекъсва и ще свети когато ключа е включен и няма да свети когато ключа е изключен.
Това е според мен.
П.П. Не разбрах - този бойлер колко ключа има? Щото в началото си писал - "искам да сменя ключовете за бойлер" :? .
:partyman:
Според мен грешно. Към който и извод да включи нулата, лампата нама да свети, т. к. ключа ще и прекъсва фазата. Това, което описват, ще се получи ако се разменят входящата и изходащата фаза.
DMN - майстор
Да му се невиди и ключът :-D .
Тръгнах да си допълвам мнението, но си ме изпреварил.
iliya_i написа:
Към който и извод да включи нулата, лампата нама да свети,
И така не е - ще свети лампата постоянно в ключа без значение в какво положение е, ако се свържат захранващите нула и фаза на изхода на ключа. Ключът има вход и изход така да се каже. Точно това тръгнах да пиша.
:partyman:
iliya_i - майстор
Да, ама лампата е на изхода. А там при изключен ключ няма фаза.
kozl - майстор
:lol:
Ключа има вход и изход, но по схемата от снимката лампата е свързана на изхода на L1 и L3.
Това мое би означава, само с масата нема да светне ламбата за постоянно, шъ требе и захранващата фаза да се свърже на изхода и тогиз и лапата шъ светне за постоянно и независимо от цъкането на ключа :-D
Не ме цитирайте - проправих се. :wink:
Последна промяна от kozl на чет юли 18, 2019 5:14 pm, променено общо 2 пъти.
DMN - майстор
iliya_i написа:
Да, ама лампата е на изхода. А там при изключен ключ няма фаза.
Тъй де, ама ако включи фазата и нулата на изхода, лампата ще свети постоянно :) .

Тема "Свързване на ключ за бойлер SCHNEIDER при трипроводна инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: