• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте! Искам да монтирам ключе на лампа което е с 3 позиции(!0!!) От лампата излизат три кабела! Исталацията е двужилна! Моля за съвет кое как да свържа! Благодаря предварително😊
DMN - майстор
Ако искаш темата да не става излишно 5-6 страници, по-добре направи разбираеми снимки на ключето и лампата.
:partyman:
Прикачен файл:
Resizer_15637241210110.jpg
Resizer_15637241210110.jpg (109.48 KиБ) Видяна 1660 пъти
съб юли 20, 2019 6:56 pmMaitara_bg написа:
Здравейте! Искам да монтирам ключе на лампа което е с 3 позиции(!0!!) От лампата излизат три кабела! Исталацията е двужилна! Моля за съвет кое как да свържа! Благодаря предварително😊

Прикачен файл

Resizer_15637242722050.jpg
Resizer_15637242722050.jpg (74.6 KиБ) Видяна 1660 пъти
miliad - майстор
Някога това се преподаваше в 5 клас,или 4 беше?
Оставям те на спецовете в областта, те ще ти кажат.
iliya_i - майстор
Жълтото е земя (или пластините на Шуко-то ако е с щепсел). Фазата подаваш към средният извод на ключето. На единият от крайните свързващ кафеви кабел (ако искаш и двете положения да са "включено", правиш мост между двата крайни). Синьото към нула.
miliad - майстор
нед юли 21, 2019 8:13 pmiliya_i написа:
Жълтото е земя (или пластините на Шуко-то ако е с щепсел). Фазата подаваш към средният извод на ключето. На единият от крайните свързващ кафеви кабел (ако искаш и двете положения да са "включено", правиш мост между двата крайни). Синьото към нула.
Илия, аз че не разбирам Ел.-а признавам. Ама на щепсел - ква фаза, ква нула. :?
Внимавай какво му пишеш, да не ти лежи на съвеста.
iliya_i - майстор
нед юли 21, 2019 8:40 pmmiliad написа:
Илия, аз че не разбирам Ел.-а признавам. Ама на щепсел - ква фаза, ква нула. :?
Внимавай какво му пишеш, да не ти лежи на съвеста.
Ами ако забелязваш съм го написал в скоби, защото от питането така и не стана ясно как точно смята да го включва - с щепсел в контакта или директно има изведен кабел в мястото за лампата. :wink:

Като гледам снимката, смята да я монтира над мивката. И ако щепсела евентуално е ъглов ще има само една удобна позиция за включването му. Едва ли иска кабела да прави голям "корем" над мивката.


Надявам се, че поне ти вече разбра. :partyman:
нед юли 21, 2019 8:13 pmiliya_i написа:
Жълтото е земя (или пластините на Шуко-то ако е с щепсел). Фазата подаваш към средният извод на ключето. На единият от крайните свързващ кафеви кабел (ако искаш и двете положения да са "включено", правиш мост между двата крайни). Синьото към нула.
Няма да има щепсел! Има изкарани кабели фаза и нула и в този случай жълтия нужен ли е? Благодаря
iliya_i - майстор
Нужен е. За защита при допир с металния корпус на лампата. Свързваш го към нулата (зануляване на корпуса).
пон юли 22, 2019 4:20 pmiliya_i написа:
Нужен е. За защита при допир с металния корпус на лампата. Свързваш го към нулата (зануляване на корпуса).
Ще го направя по-следния начин:
1.Фазата със обувка към средното краче на ключа
2.кафевият кабел със обувка към крайното краче на ключа
3.синият и жълто-зеления към нулата със лустер клеми
Надявам се да съм разбрал
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на лед лампа и поставяне на мързеливо ключе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: