Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vandu - специалист
Има ли в България фирма която да ми произведе соленоид по поръчка ? В интернет не успях да намеря нищо.
Имам два и искам да се копират по тях още два. Сегашните са правени в завод Васил Коларов 60-те години.
preslav - майстор
вт юли 23, 2019 9:22 amvandu написа:
Има ли в България фирма която да ми произведе соленоид по поръчка ? В интернет не успях да намеря нищо.
Имам два и искам да се копират по тях още два. Сегашните са правени в завод Васил Коларов 60-те години.
Какво те спира да си ги направиш сам?
kolev_k - специалист
А сърцевини имаш ли?Или искаш всичко от нулата.Това означава че единия трябва да се разфасова,да се преброят навивките(ако не ги пише на етикетчето),да се вземат размерите на сърцевината,да се изработи на струг,да се направи макара и навие.Колко са големи?I,U?
vandu - специалист
Навивките ги има записани понеже преди 3 години ги пренавиваха, напрежението е 60V AC.
Това ми е служебна задача и няма как сам да го направя. Нито имам материали, нито машини. Намерих фирма от Русе на които им пратих скица и чакам отговор. Иначе масово работят на ишлеме. Затова с колегите решихме да търсим само соленоида, пък за шлосерската работа фирми бол.
torbalan - Дървен философ
Тези, които пренавиват двигатели, не могат ли да свършат работа?

Тема "изработка на електромагнити" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: