Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
ср юли 24, 2019 3:07 pmшоп написа:
Моля обяснете, защо?
Защото предпазителя защитава кабела а не консуматора.
Най-малкото допустимо сечение за инсталация (примерно лампен излаз) е 1mm² независимо от мощността на консуматора (лампите).
Пък на тоя кабел 1mm² предпазител 6А му е предостатъчен за защита. Той и повече си държи...
:partyman:
nikolov333 - майстор
Най-безопасно е осветлението на 12V./DC. :-D :partyman:
hidrazin - майстор
ср юли 24, 2019 10:11 pmnikolov333 написа:
Най-безопасно е осветлението на 12V./DC.

Още по-безопасно с фенерче.
Поредните дрънканици... :-D
:partyman:
nikolov333 - майстор
И поредния "тъп" коментар.. :-D :lol: :lol: :partyman:
шоп - майстор
ср юли 24, 2019 10:11 pmnikolov333 написа:
Най-безопасно е осветлението на 12V./DC. :-D :partyman:
Безопасно може би за ползвателите , че след трафа няма да ги удари ток:-))))))))))

Иначе и трафове и могат да се запалят и кабелите трябва да са по-дебели за да компенсират пада на напрежение.

Знам ли кое е безопасно. Трябва да се направи като хората за да е безопасно.
krasi92 - майстор
чет юли 25, 2019 6:30 amшоп написа:
ср юли 24, 2019 10:11 pmnikolov333 написа:
Най-безопасно е осветлението на 12V./DC. :-D :partyman:
Безопасно може би за ползвателите , че след трафа няма да ги удари ток:-))))))))))

Иначе и трафове и могат да се запалят и кабелите трябва да са по-дебели за да компенсират пада на напрежение.

Знам ли кое е безопасно. Трябва да се направи като хората за да е безопасно.
+1
nikolov333 - майстор
Правилния подход освен "да се направи както трябва" е с "минимизиране на вероятностите.." Изключването на единия от факторите на риска, ограничава вероятните инциденти в пъти, сравнявано с другите вероятности.. Мен лично ме е "удрял тока" в 80% от случаите от осветителни кръгове на 230V/AC.. Защо, всеки сам да си обясни. Изправните "качествени" трафове имат много повече защити, сравнявани с крушките на 230V, а ако са халогенни на 12V/DC, с хубав траф, няма начин да трептят и да ти дразнят очите. Остават само рисковете от трафа, но те са локални и съответно по-лесни за ограничаване.. :idea: :partyman:
hidrazin - майстор
чет юли 25, 2019 11:11 pmnikolov333 написа:
Мен лично ме е "удрял тока" в 80% от случаите от осветителни кръгове на 230V/AC.. Защо, всеки сам да си обясни.
Обяснили сме си го... :lol:
:partyman:
valentino76bs - майстор
чет юли 25, 2019 11:11 pmnikolov333 написа:
Правилния подход освен "да се направи както трябва" е с "минимизиране на вероятностите.." Изключването на единия от факторите на риска, ограничава вероятните инциденти в пъти, сравнявано с другите вероятности.. Мен лично ме е "удрял тока" в 80% от случаите от осветителни кръгове на 230V/AC.. Защо, всеки сам да си обясни. Изправните "качествени" трафове имат много повече защити, сравнявани с крушките на 230V, а ако са халогенни на 12V/DC, с хубав траф, няма начин да трептят и да ти дразнят очите. Остават само рисковете от трафа, но те са локални и съответно по-лесни за ограничаване.. :idea: :partyman:
Те халогенките дали ще ги светнеш с ас/дс не са проблемни имат инертност,великите ледове треперят и дразнят на ас.....е поне масовите .Върху марковите нямам наблюдение!

Тема "Проблем с лунички на 220V" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: